• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2018
  říjen
  Po Út St Čt So Ne
  12 34567
  89 1011121314
  1516 17 18192021
  22 23 24 25262728
  2930 31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Jako pacient

  Jako pacient máte několik možností, jak se zapojit do výzkumných aktivit. Například se můžete účastnit klinické studie, ve které se zkouší nový léčebný postup nebo lék. O existenci klinické studie vhodné pro léčbu Vašeho nádorového onemocnění se informujte u ošetřujícího lékaře, který se o Vás v MOÚ stará.

   
   

  Kromě toho, každý náš pacient má možnost nám věnovat pro účely výzkumu nevyužité části vzorků (např. krve, nádoru), které Vám v průběhu diagnostiky a léčby vašeho onemocnění odebíráme.  

   

  Výzkum totiž není možné provádět pouze na modelech, ale je důležité používat i vzorky od skutečných pacientů. Je možné, že v průběhu léčby Vašeho nádorového onemocnění Vám lékař právě doporučí operační zákrok za účelem odstranění nádoru nebo odběr vzorků z nádoru (tzv. biopsii), aby zjistil o jaký typ nádoru se přesně jedná. Podobně může lékař požadovat vyšetření krve nebo jiných vzorků z Vašeho těla (např. kostní dřeň, moč), které mu mohou pomoci sledovat odpověď nádoru a reakci Vašeho těla na léčbu nebo případně včas zachytit návrat nádoru po ukončení léčby.

  Tyto zdravotnické výkony a vyšetření, které ordinuje výhradně Váš ošetřující lékař, jsou tedy nezbytné pro diagnostiku, léčbu a sledování Vaší nemoci. Po provedení těchto vyšetření se často stává, že část Vám odebraného vzorku zůstane nevyužitá (např. několik gramů nádoru a okolní odebrané tkáně, nebo nepatrné množství krve, moči a podobně) a musí být zlikvidována. Tento materiál přitom může posloužit k hlubšímu poznání podstaty nádorových onemocnění a hledání účinnější léčby.

  Rádi bychom Vás tímto požádali, dostane-li se k Vám někdy naše žádost o uchování  a použití nevyužitých částí ze vzorků získaných z Vašeho těla pro potřeby lékařské vědy a výzkumu, abyste s takovou žádostí souhlasili.

  Následná výzkum pak probíhá naprosto anonymně.

  Výše uvedenými způsoby můžete významně pomoci v našem společném boji s rakovinou.


  Děkujeme.

   
  Jméno
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ