V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Hudební setkání - Listopadání - listopad 2014

  Hudební setkání - Listopadání - listopad 2014
   
   

  Ve čtvrtek 20. listopadu v 16:00 hodin se v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) Masarykova onkologického ústavu uskutečnilo hudební setkání s názvem Listopadání.

  S myšlenkou připravit pro pacienty a jejich přátele zajímavé setkání přišla Ing,. Zdeňka Jelínková. Oslovila slovenského hudebníka a skladatele MAOK Nuseina. Ten je známý svou jedinečnou filmovou a divadelní tvorbou (např. film Bathory – vice na www.maok.net).

  V průběhu organizace akce ji oslovili lidé ze studentského sdružení MISE NADĚJE, kterým se její myšlenka „umožnit hudbě vstoupit do mist, kde bývají srce bolavá a tichá” velice líbila a nabídli pomoc. Připravili pro pacienty papírové Růže naděje, které jim rozdali jednak na koncertu a jednak přímo na pokojích jednotlivých oddělení a předají ústavu take Velké srdce se vzkazy od dětí.

  Hlavním cílem MISE NADĚJE je pomáhat všem těm, kteří se sami o sebe nemohou postarat a jsou odkázáni na pomoc od ostatních, tj. zejména děti se zdravotním postižením či sociálním znevýhodněním, osoby se závažným onemocněním a obecně lidé v život ohrožující situaci. A proč to dělají?

  Cituji: „Protože nechceme být lhostejní vůči problémům druhých, zvlášť pak těch, kteří si sami pomoci nemohou. A taky proto, že nechceme už zavírat oči před zásadními problémy ve společnosti a chceme přispět k jejich řešení, jak bude v našich silách a možnostech.

  V současné době MISE NADĚJE sdružuje vice než 100 vysokoškoláků z nejrůznějších brněnských vysokých škol. Ovšem nejvíce - 75% jich je z Masarykovy university. Více se o tomto sdružení můžete dovědět na webových stránkách: http://misenadeje.cz/.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru