V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červenec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  1314 1516171819
  20212223242526
  2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Hudebně hantecové duo HlaHoLiM

  Hudebně hantecové duo HlaHoLiM
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení, které bylo směřováno na jeden brněnský fenomén – hantec.

  Honza Hlaváček a Libor Machata (hantecové duo HlaHoLiM) vystoupili ve čtvrtek 16. května 2019 v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu. Uvedou pořad nazvaný Hantec!, který je naučný, plný písniček, vtipů a vyprávění v tomto překrásném slangu moravské metropole. Autoři s nadsázkou říkají, že po jeho zhlédnutí se mohou i Pražáci z fleku stěhovat do Brna.

  Libor Machata, skladatel hudby, aranžér a textař, hráč na baskytaru, kytaru a klávesové nástroje, od r. 1981 do r. 2007 člen skupiny KERN; od r. 2007 hraje na bezpražcovou kytaru ve skupině Kronek Alband; v druhé polovině devadesátých let se začal věnovat grafice - navrhl a realizoval přebaly CD a MC, ilustroval knihy, spolupracoval s časopisy, pro rozvoj hudebnosti a slovní zásoby dětí napsal, sestavil a ilustroval knihu pohádek, písniček, hádanek a her s názvem "Markétka a čaroděj Kalambúr".

  S Honzou Hlaváčkem vystupuje šest let.       

  Honza Hlaváček, šiřitel brněnského hantecu, zpěvák a bavič pravidelně vystupuje na brněnské onkologii se svými hosty z řad populárních osobností už od roku 2004, kdy v galerii křtil své první CD.  Díky němu jsme v minulosti měli možnost na Žlutém kopci potkat Jindru Eliáše, Evu a Vaška, imitátora Petra Martináka, herce Jaroslava Sypala, baviče Petra Novotného, Ilonu Csákovou, Jana Čenského s 2. vicemiss 2004 Editou Hortovou nebo Marka Ebena.

  Narodil se v Brně v novinářské rodině. Je inženýrem lékařské elektroniky, byl konstruktérem, výzkumníkem, pedagogem na vysoké, střední i zvláštní škole, správcem počítačové sítě a servismanem výpočetní techniky. Živil se také hraním po barech v Česku i v zahraničí a v neposlední řadě i hraním na pohřbech a zpíváním na společenských akcích všeho druhu.
  V současné době je jeho hudební specialitou interpretace známých hitů v brněnském hantecu. Dosud vydal tři CD – Písničky ze vzpomínek, Vorgle a Betelná koc, interpretačně i autorsky se podílí na CD Nélepčí zonky v hantecu. Hantec šíří i jako autor knih Pohádky v hantecu (2011), Fóry v hantecu vo kocórech (2012), Fóry v hantecu vo borcách (2012), Fóry v hantecu vo šropálech (2013), Trapasy v hantecu (2013), Pohádky v hantecu 2 (2013), Fóry v hantecu vo Švestkách (2014), Hantecem snadno a rychle (2015) a 50 odstínů hantecu (2017).

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru