Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 30.4.2020 ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  12345
  67 89101112
  1314 1516171819
  2021 2223242526
  2728 2930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Helfertovo orchestrální sdružení

  Helfertovo orchestrální sdružení
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení, které se v MOÚ uskutečnilo v úterý 4. června 2019 v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu). Představilo se na něm Helfertovo orchestrální sdružení (HOS).

  To bylo založeno v r. 1906 a patří k nejstarším neprofesionálním tělesům v Brně. Jeho koncertní činnost se rozvinula v období 1920-1939 pod vedením prof. Vladimíra Helferta. Od r. 1940 do r. 1955 vedl orchestr Bohumír Liška a poté se ujal tělesa všestranný hudebník Alois Veselý, který zde působil celkem 36 let. Od roku 1997 do současné doby řídí orchestr Mgr. Stanislav Kummer. Repertoár orchestru je tvořen skladbami od baroka až po současnost. Pravidelně koncertuje v Brně a širším okolí, na setkání hudebních těles, zúčastňuje se regionálních festivalů a národních přehlídek.

  Stanislav Kummer vystudoval hru na housle na brněnské konzervatoři a poté v letech 1987-1992 absolvoval studium dirigování na JAMU v Brně pod pedagogickým vedením prof. PhDr. O. Trhlíka a doc. P. Vronského. Již během studia působil jako dirigent významného pěveckého sboru Ars Brunensis Chorus, se kterým se zúčastnil řady zahraničních vystoupení (Anglie, Belgie, Holandsko, Německo, Francie, Bulharsko, Jugoslávie, Polsko, Itálie, Švýcarsko). Dále spolupracoval např. se Státní filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií B. Martinů Zlín.

  Po absolutoriu odešel učit do španělského Viga na Hudební taneční konzervatoř obory dirigování a hlasovou přípravu pro sborový zpěv. Po návratu do vlasti nastoupil na brněnskou konzervatoř, kde vyučuje dodnes.

  Kromě Stanislava Kummera Helfertovo orchestrální sdružení také dirigoval Vít Mareček, který mimo jiného také vede od roku 2011 Tišnovský komorní orchestr.

  HOS nevystupuje v Masarykově onkologickém ústavu poprvé, už několikrát potěšil naše pacienty i jejich přátele, naposledy to bylo 7. 6. 2017.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru