V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Hana a Petr Ulrychovi

  Hana a Petr Ulrychovi

   

   

  Galerie Žlutý kopec

  Vás zve

   
   

  Pozvali jsme Vás  na koncert Hany a Petra Ulrychových, který se uskutečni úterý 5. února v Galerii Žlutý kopec.

  Oba umělci se tu představili už po deváté (naposledy to bylo 9. 3. 2016). Patří tedy k těm osobnostem, které jsou ochotny zpříjemnit našim pacientům jejich pobyt v nemocnici kdykoliv, kdy je o to požádáme, a to bez nároku na jakýkoliv honorář. Jejich koncerty navíc patří k těm nejlepším, které se v MOÚ uskutečnily a mají u pacientů velký ohlas.

  Petr Ulrych se stal profesionálním hudebníkem v roce 1966, hned po skončení vysoké školy. Ale už v roce 1961 spolu založil brněnské Divadlo bez tradic (DIBETRA) kam ho posléze následovala i jeho mladší sestra Hana. Od roku 1964 přešel do rockové skupiny Vulkán, v roce 1967 pak do skupiny Atlantis, kam ho opět následovala i sestra Hana. V roce 1974 vychází sourozencům Ulrychovým legendární album Nikola šuhaj loupežník. Tato úspěšná deska posunula sourozeneckou dvojici směrem k moravskému folklóru a stylizaci moravských lidových písní, které jsou dodnes hlavním repertoárem jejich doprovodné hudební skupiny Javory. Petr Ulrych je uměleckým vedoucím, skladatelem i textařem této skupiny, kromě této vlastní tvorby je též autorem scénické a filmové hudby k několika dalším filmům a divadelním představením. Společně se sestrou Hanou také vystupoval v jím zhudebněných (jako spoluautor se Stanislavem Mošou) brněnských muzikálech Legenda, Máj, Koločava a Radúz a Mahulena uváděných v Městském divadle Brno. Za hudbu k muzikálu Koločava získal cenu Alfréda Radoka.

  Ten letošní rok – rok 2019 – je pro oba sourozence hned v několika ohledech výjimečný. Petr oslaví pětasedmdesát, Hana  sedmdesátku, 55 let už společně vystupují a z toho 45 se skupinou Javory. Tato výročí oslaví hned několika výročními koncerty, první z nich se uskuteční 12.května v brněnském Mahenově divadle. Na tomto koncertu vystoupí se svými skupinami Javory a Javory beat, jako hosté se přidají také původní Javory s hostem večera Jiřím Pavlicou, který pokřtí vinilovou reedici LP Nikola Šuhaj loupežník.

  Sourozence Ulrychovi doprovodila v MOÚ na housle Kateřina Štruncová, která je stálou členkou kapely.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru