Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Volunteers in the MMCI

  Translate article by Google Translator

   

   
   

  Projekt dobrovolnictví v MOÚ

  Projekt dobrovolnictví byl v nemocnici započat v říjnu roku 2004 jako snaha nabídnout pacientům další službu a ještě více tak zlepšit poskytovanou péči. Celý projekt je organizován nemocnicí, počínaje od počátečního kontaktu se zájemci až po testy i výcvik. Projekt se uskutečňuje za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR, odboru zdravotně sociálních programů, darů od sponzorů a vedení ústavu.

  Projekt je rozdělen do dvou částí:

  • Ambulantní provoz - dobrovolníci se snaží zpříjemnit pacientům čekací dobu nabídkou nápoje, časopisů, příjemným popovídáním, v případě potřeby i doprovodem na vyšetření. Tato část probíhá od pondělí do pátku v dopoledních hodinách mezi 8-12 hodinou. 
  • Provoz na lůžkovém oddělení - dobrovolníci se stávají společníky pacientů u lůžka. Snaží se zpříjemnit dobu hospitalizace především příjemným popovídáním, doprovodem na vycházky či vyšetření, hraní her, poslechem hudby, návštěvou výtvarné dílny, účastí na kulturních aktivitách pořádaných nemocnicí. Dobrovolník může na oddělení docházet od pondělí do neděle v odpoledních hodinách mezi 14-19 hodinou.

  Dobrovolníci jsou nápomocni i při dalších aktivitách v běžném provozu nemocnice, např. při instalaci výstav a vernisážích.

  Jak mohou být dobrovolníci prospěšní pro pacienty:

  • Pro pacienta dobrovolník přináší sociální a lidský kontakt, pomoc při překonávání sociálních i technických bariér, zpříjemnění pobytu po dobu hospitalizace, motivace pro zapojení se do dění v nemocnici, aktivizace sil, nové zkušenosti, objevení dalšího přístupu k životu, poznávání nového. 
  • Pro rodinné příslušníky je to kontakt s osobou, která je společníkem pacienta po dobu jejich nepřítomnosti.
  • Práce dobrovolníka není chápána v nemocničním provozu jako náhrada personálu, ale naopak jako pomoc v péči o pacienta po lidské stránce. Dobrovolník žádným způsobem nezasahuje do zdravotních úkonů, a proto jeho práce není posuzována a srovnávána s prací personálu.

  Každý ze zájemců o dobrovolnictví v MOÚ, se osobně setká s koordinátorem dobrovolníků. Během vstupního rozhovoru vyplňuje dotazník.

  Podmínky spolupráce:

  • věková hranice 18 let
  • čistý trestní rejstřík
  • složení psychologického testu
  • absolvování výcviku

  Na dobrovolníka se nekladou žádné vysoké nároky v odbornosti, ale spíše na schopnost navázat kontakt, jeho vstřícný přístup či empatii. Dobrovolník se nepodílí a nezasahuje do práce zdravotního personálu. Výcvik slouží především jako prostředek získání informací o onkologickém onemocnění, typologii nemoci a také způsobech léčby. Další částí výcviku jsou informace o psychologických aspektech práce s pacienty. Výcvik je jednodenní v trvání 3-4 hodin.

  Časové možnosti a den docházky jsou výhradně na rozhodnutí dobrovolníka. Není nutné plnit žádné stanovené počty hodin a dobrovolníkům nabízíme možnost získání certifikátu po odpracování 100 hodin dobrovolnické činnosti. Dobrovolníci jsou zváni i na přednášky a kulturní akce pořádané nemocnicí a účastní se supervizního setkání.

  Pokud máte zájem pracovat, jako dobrovolník v Masarykově onkologickém ústavu s důvěrou se obraťte na koordinátorku dobrovolníků paní Bc. Zdeňku Bednářovou, tel.: 732 988 387 (email: bednarova@mou.cz, nebo dobrovolnici@mou.cz)

  Pokud máte zájem podpořit dobrovolnictví v MOÚ máte možnost učinit tak převodem peněžní částky na náš bankovní účet vedený u Komerční banky:
  a) zadáním jednorázového příkazu
  b) zadáním trvalého příkazu k úhradě - pravidelné převody finanční částky

  číslo účtu: 87535621
  kód banky: 0710
  VS: 4092

  c) platbou online (ve zobrazeném formuláři vyberte v poli "Dar pro" volbu Dobrovolníci)

  V případě potřeby Vám rádi vystavíme potvrzení o poskytnutí daru. Potvrzení slouží jako doklad pro odpočet ze základu daně.

   

  Downloads

  Gallery

  Dobrovolníci_2015 Dobrovolníci_2015
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up