Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory zevních rodidel (vulvy)

   

  Popis onemocnění

  Zhoubné nádory zevních rodidel (vulvy), se vyskytují převážně ve vyšším věku. Postihují nejčastěji ženy nad 65 let, před menopauzou se téměř neobjevuje. Ročně tímto nádorem v ČR onemocnění kolem 200 žen. 

  Příznaky

  • silné svědění rodidel,
  • suchost a pálení zevních rodidel,
  • krvácení,
  • zapáchající výtok,
  • hmatné nádorově postižené uzliny v tříslech.

  Průběh

  Zhoubné nádory vulvy mají nejčastěji jako první příznak vznik svědivého vřídku nebo vyvýšené „bradavice“, která svědí nebo po odření slabě krvácí. V pokročilejších stadiích onemocnění se může také trvalé krvácení a bývají hmatné tuhé uzliny v tříslech. 

  Způsob léčby

  Při volbě nejvhodnější léčby se musí vzít v úvahu pokročilost onemocnění, věk a přání pacientky. Základní metodou léčby je chirurgické odstranění nádoru. Pokud je to možné, provádí se odstranění nádoru s bezpečnostním lemem zdravé tkáně. V pokročilejších stádiích bývá nutné úplné odstranění zevních rodidel a mízních uzlin v tříslech. Nádor zevních rodidel je citlivý na radioterapii, dle lokalizace a velikosti nádoru může být radioterapie alternativou chirurgického zákroku. Zvláště u pokročilých stádií je radioterapie metodou volby. 

  Chemoterapie se používá v případě metastatického onemocnění.  

  Rizikové faktory

  Malé procento žen je postiženo tímto nádorem už v mladším věku. U těchto žen je spojitost nádoru vulvy s infekcí lidským papilomavirem (HPV). 

  Prevence

  Vzhledem ke spojitosti nádoru vulvy s infekcí HPV u mladších žen, je možné ovlivnit vznik nádoru očkováním proti viru HPV a zdržením se promiskuity. Ženy po menopauze by měly věnovat pozornost výše uvedeným příznakům a navštívit svého gynekologa. Obecně je základem každoroční preventivní vyšetření ženy gynekologem.

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Examination methods

  Gynekologické vyšetření
  Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny
   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up