Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2020
  July
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy obrazů Petra Nejedlého_září 2017

  Translate article by Google Translator
  Vernisáž výstavy obrazů Petra Nejedlého_září 2017
   
   

  Ve čtvrtek 7. září v 15:30 se v Galerii Žlutý kopec MOÚ (2. patro Švejdova pavilonu) konala vernisáž, na které představil své obrazy brněnský výtvarník Petr Nejedlý. Svoji výstavu nazval Limity.

  Autor je absolventem Střední umělecko-průmyslové školy v Brně a dlouhou řadu let působil jako pedagog na brněnské Střední škole uměleckých řemesel. Patří k brněnské výtvarné scéně už od 60. let minulého století. Má za sebou desítky samostatných výstav po celé republice. Jeho práce můžete vidět například v Národní galerii, Moravské galerii, v Plzni, Třebíči, Olomoci,  ale také v Itálii, Francii či Německu.

  Je členem Klubu konkrétistů, který vznikl v roce 1997 v Jihlavě. Sdružil umělce, kteří „opustili oblast obrázků a iluzí“, dali přednost geometrii a industriální technice a vydali se do „světa čistých forem“. Během krátké doby se klub stal jednou z nejpočetnějších výtvarných skupin s konstruktivistickým programem.

  Petr Nejedlý se ve svých obrazech pracuje výhradně s jazykem geometrie.  Jako východisko celé konstrukce obrazu mu stačí samotný čtvercový formát obrazu, zmizel řád rastru a zůstávají pouze dva tři oblouky, zakomponované do tohoto čtverce. 

  Na vernisáži v Masarykově onkologickém ústavu představil Petra Nejedlého Radek Horáček, vedoucí katedry výtvarného umění Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, který také několik let působil jako ředitel Domu umění města Brna.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up