Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2020
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  1819 2021222324
  2526 2728293031
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy obrazů - Olšanová, Švarcová, Pavlovská - listopad 2014

  Translate article by Google Translator
  Vernisáž výstavy obrazů - Olšanová, Švarcová, Pavlovská - listopad 2014

   

   

   

  Vernisáž v Galerii Žlutý kopec

   
   

  V Galerii Žlutý kopec Masarykova onkologického ústavu (2. patro Švejdova pavilonu) se uskutečnila ve čtvrtek 6. listopadu v 15:30 hodin vernisáž k výstavě obrazů.

  Své obrazy na ní představily tři výtvarnice: Ivana Olšanová, Emily Pavlovská a Martina Lupačová Švarcová.

  Ivana Olšanová se malířské tvorbě plně věnuje od roku 2000. Její vývoj osciloval od zaujetí pro přírodu až po zájem o existenciální problémy, což vyústilo nejen v imaginárních prostorově prokomponovaných malbách, ale i ve figurálních kompozicích prolnutých meditací o lidském údělu. Umělecký projev Ivany Olšanové není tedy jednostranný: tíhne jak k lyrické intonaci, tak i k expresivně vyhrocenému, symbolickými významy obdařenému tvaru, stejně jako k dekorativnímu vyznění obrazu.Toto pojetí také zúročila i v ilustraci knížky Hany Průšové Kejsy, mořský koník z Waikiki (2008).

  Emily Pavlovskási své odborné a výtvarné znalosti rozšiřuje působením v ateliéru výtvarné skupiny Pátečníci, kterou vede výtvarník Mgr. Tomáš Vrána. Ve své tvorbě klade důraz na nacházení barevné harmonizace a její pozitivní působení. Čerpá z odborných knih, které jsou zaměřené na mytologii, světová náboženství, poezii, přírodu i vesmír. Vyjadřuje se většinou abstraktní formou s důrazem na detail a vnitřní sdělení. Používá olej na plátně a kombinovanou techniku. Její obrazy můžete vidět v prostorách hotelu Termál na Mušově, kde v galerie IF jsou součástí stálé prodejní výstavy.

  Martina Lupačová Švarcová je absolventkou soukromé střední umělecké školy v Jihlavě a v současné době pracuje jako grafička v jedné reklamní firmě. Má za sebou scénografickou činnost pro prostějovské Městské divadlo, spolupracovala také s divadelním studiem Racek a ilustrovala několik básnických sbírek. V současné době vede kroužek MOZAIKA v soukromé škole ArtSchool v Brně.

   

  Vernisáž výstavy obrazů doplnil hrou na kytaru Milan Kašuba. Výstava v Masarykově onkologickém ústavu potrvá do úterý 2. prosince.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up