Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2020
  June
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12 34567
  89 1011121314
  1516 1718192021
  2223 2425262728
  2930
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Vernisáž výstavy obrazů - Martin Hodek- červen 2014

  Translate article by Google Translator
  Vernisáž výstavy obrazů - Martin Hodek- červen 2014

  Ve čtvrtek 5. června se uskutečnila v Galerii Žlutý kopec v 15:30 hodin vernisáž. Své akvarely, které mapují zajímavá zákoutí Brna, zde představil Martin Hodek, který akci připravil ke svým 65. narozeninám a který výstavu nazval Profil.

   
   

  Martin Hodek vystudoval Grafickou školu v Praze, obor grafické úpravy tiskovin a žije trvale v Brně. Je pravnukem Mistra Maxmiliána Pirnera, bývalého ředitele Pražské akademie výtvarných umění. Zaměřil se na užití grafiky v obalové technice, v aranžování, dekoratérství a výstavnictví. Dvakrát získal ocenění „Aranžer roku“. V letech 1965 až 1980 soukromě navštěvoval malířské ateliery akademických malířů Zdenky Landové a Kamila Lhotáka. Brno je pro něj místem mnoha zákoutí, která je nutno zachovat. Svoje vnímání městského ducha vyjadřuje i v kresbách z jiných měst. Jeho tvorba je celkově motivována nejen vztahem k Brnu a Vysočině ale i k trampingu a vojenské historii.

  Vernisáž doplnlo autorské čtení veršů Věry Hrdinové a Petra Moučky.

  Věra Hrdinová se během své čtyřicetileté učitelské činnosti kromě pedagogických povinností zaměřila na vedení dramatických souborů, recitační činnost a tvůrčí psaní svých žáků. Hrála divadlo, psala scénáře pro vystoupení dramatických souborů, občas časopisecky zveřejnila některý ze svých literárních pokusů i své zkušenosti z učitelského života. V roce 2010 jí vydalo nakladatelství Emitos sbírku poezie s názvem To všechno jsem já. O rok později vydala sbírku Poněkud beznadějné verše, v roce 2011 básně s názvem Ne vždy tě miluji, drahý a loni to byla zatím poslední knížka Kořeny a větve.

  Před několika roky prodělala dvě onkologické operace a v době pro ni nejtěžší jí pomáhaly jednak kamarádky, které mají za sebou stejný problém, a jednak její tvorba, v níž se mohla svěřit se svými pocity. Několik básní věnovala ženám v těžké životní situaci.

  Petr Moučka je podle jeho přátel všestranný talent. Je výtvarně nadaný, hraje výborně na kytaru, píše písňové texty a zajímavá je i jeho poezie. Básně Petra Moučky vyšly pod názvem Víno, ženy a…(a to třetí už taky nedělám). Dlouhá léta se účastní pořadu „Píšete do šuplíku“ v klubu „Leitnerova no.1“ v Brně. Nyní uvádí kabaret „Pokuk“ (poeticko občanský kabaret u Karla) a chystá do tisku další sbírku s názvem /NE/galantní poezie. Na vernisáži Petr Moučka zahraje také na kytaru známé písně.

   

  Martin Hodek se rozhodl ústavu věnovat tři ze svých akvarelů, které na vernisáži předá zástupci ústavu.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up