Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Team for endocrine tumors, cancer of unknown origin, and other rare solid tumors

   

  Endokrinní a neuroendokrinní nádory tvoří velmi různorodou skupinu onemocnění, s rozdílnými příznaky, průběhem a  prognózou. Mezi endokrinní nádory patří nádory velkých žláz s vnitřní sekrecí, jako je štítná žláza, příštítná tělíska nebo kůra a dřeň nadledvin. Neuroendokrinní nádory vznikají z neuroendokrinních buněk, které patří do neuroendokrinního systému, a lze se s nimi setkat prakticky v celém těle. Endokrinní a neuroendokrinní nádory se liší od ostatních běžných epitelových nádorů svým mikroskopickým obrazem i biologickým chováním. Jsou schopny produkovat a někdy také uvolňovat různé hormony a hormonům podobné látky, které vyvolávají různé hormonálně podmíněné příznaky onemocnění. Projevy onemocnění jsou tak v mnohém jiné od ostatních nádorových onemocnění a často uplyne relativně dlouhá doba do stanovení přesné diagnózy.

  Náš tým v Masarykově onkologickém ústavu tvoří erudovaní odborníci, kteří mají k dispozici špičkové diagnostické a terapeutické metody. Úzce spolupracujeme se specialisty ve Fakultní nemocnici Brno a ve Fakultní nemocnici u svaté Anny.  Diagnostika a léčba respektuje doporučení českých a respektovaných zahraničních odborných společností. Komplikované případy jsou řešeny ve specializovaných multidisciplinárních komisích.  Vysoké počty pacientů a týmová kooperace jsou předpokladem optimální diagnostiky a úspěšné léčby. Formou klinických studií se podílíme na vývoji nových léků a léčebných postupů. Nejen v oblasti výzkumu úzce spolupracujeme s Kooperativní skupinou pro neuroendokrinní nádory, která sdružuje celorepublikově lékaře zabývající se diagnostikou a léčbou nebo výzkumem neuroendokrinních nádorů. Pokud je nádorové onemocnění zachyceno až ve fázi metastáz, nepodaří se někdy zjistit místo, kde přesně nádor vznikl. Také péči o tyto pacienty zajišťuje náš tým.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up