Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Projekt "Wi-Fi"

  Translate article by Google Translator
   

  Masarykův onkologický ústav získal prostředky na řízení kvality a nákladovosti z Evropského fondu pro regionální rozvoj

   

  Masarykův onkologický ústav získal dotaci z Evropských fondů ve výši 16,8 mil. Kč na realizaci projektu s názvem Řízení kvality a nákladovosti zdravotní péče v MOÚ použitím technologie WiFi a navazujících systémů. Díky evropským penězům se tak zefektivní práce zdravotnického personálu a také se zvýší komfort hospitalizovaných pacientů.

  Předmětem samotného projektu je pokrytí dvou vybraných pavilonů (Masarykova a Švejdova) bezdrátovou technologií WiFi a vybavení nemocnice přenosnými počítači, tzv. Tablet PC, uzpůsobenými pro využití v lékařském prostředí. Kombinací WiFi a Tablet PC získají lékaři a sestry mobilní a nepřerušovaný přístup ke zdravotnické dokumentaci pacienta, která se tak virtuálně přenese až k jeho lůžku. Tato možnost usnadní lékařům přístup ke všem výsledkům, snímkům a diagnózám nemocného, takže ji uvítají hlavně při vizitách, ale i při provádění výkonů či vyšetření. Navíc se tak omezuje chybovost způsobená přepisováním papírových záznamů a uspoří se čas, který může zdravotnický personál věnovat pacientovi.

  Druhou část projektu představuje nástroj pro lokalizaci jak pacientů, tak i přenosných přístrojů v rámci MOÚ. Zvýší se tak jednak bezpečnost pacienta, jednak i zabezpečení přístrojů proti zcizení či neoprávněnému používání. Lokalizační nástroj funguje na bázi RFID technologie. Majetek nemocnice se označí čipy, pacienti obdrží náramek se zabudovaným čipem, který bude mít ještě další funkce, například rychlé přivolání pomoci a lokalizace v případě potřeby.

  Tento projekt zrychlí proces příjmu pacienta a navýší průchozí kapacitu zdravotnického zařízení. Projekt povede k efektivnější práci sester a lékařů, a tudíž k účelnějšímu využívání nejen lidských zdrojů, ale i zdravotnických prostředků. Projekt do budoucna počítá s možností připojení pacienta na internet. 
   

   
  Projekt z Evropských fondů - Wi-Fi - loga
   
   

  Downloads

  Gallery

  Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto01 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto02 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto03 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto04
  Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto05 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto06 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto07 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto08
  Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto09 Projekt z Evropských fondů - WiFi - Foto10
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up