Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Projekt „Obměna Lineárních urychlovačů“

  Translate article by Google Translator
   

  Investičním záměrem Masarykova onkologického ústavu (MOÚ) v rámci projektu obměna dvou lineárních urychlovačů, které jsou nyní umístěny na detašovaném pracovišti v areálu FN u Sv. Anny v Brně. Jejich nahrazení novými lineárními urychlovači je v souladu s dlouhodobým investičním plánem a vychází z jejich opotřebovanosti. Nákup nových lineárních urychlovačů a jejich instalace na podzim roku 2015 plynule navázala na výstavbu dvou ozařoven již v areálu MOÚ.

  Název projektu spolufinancovaného z IOP 19. Výzvy: Obměna lineárních urychlovačů v Masarykově onkologickém ústavu

  Reg. č.: CZ.1.06/3.2.01/19.09753

  Kapacita urychlovačů pro velký počet nemocných léčených pro zhoubné nádory v Brně a okolí a pro spektrum časově náročných radioterapeutických technik (IMRT a VMAT technika, radiochirurgie, celotělová radioterapie, radioterapie dětí aj.) byla hraniční. Jedním z důvodů je postupná a dlouhodobá opotřebovanost obměňovaných lineárních urychlovačů. Zastaralost přístrojů a jejich častá poruchovost následkem plného vytížení omezovalo širší využití cílených technik radioterapie (VMAT, radiochirurgie aj.). Zavedením nových technik radioterapie do praxe (IMRT, stereotaktická radioterapie a radiochirurgie), znamená také významné změny v ozařovacích časech. Proto i z těchto důvodů je nutné posílení přístrojového vybavení pro ozařování onkologických pacientů. Výstupem projektu jsou přístroje splňující kvalitativní kritéria moderní radioterapie. Hlavním přínosem obměny lineárních urychlovačů je především vysoká přesnost, bezpečnost a kvalita ozáření. Cíle a výstupy předkládaného projektu jsou v souladu se Strategickým záměrem MOÚ, koncepcí rozvoje komplexní onkologické péče ČR, reflektují trendy i aktuální stav poptávky po péči o pacienty ve spádových oblastech, naplňující cíle oblasti intervence 3.2 IOP, prioritní osy 3 IOP i cíle Integrovaného operačního programu. Realizace projektu bude mít pozitivní dopad na celou cílovou skupinu ve spádové oblasti.

   

   

  Projekt „Obměna LU“

   

  www.strukturalni-fondy.cz/iop

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up