Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Jako pacient

  Translate article by Google Translator

  Jako pacient máte několik možností, jak se zapojit do výzkumných aktivit. Například se můžete účastnit klinické studie, ve které se zkouší nový léčebný postup nebo lék. O existenci klinické studie vhodné pro léčbu Vašeho nádorového onemocnění se informujte u ošetřujícího lékaře, který se o Vás v MOÚ stará.

   
   

  Kromě toho, každý náš pacient má možnost nám věnovat pro účely výzkumu nevyužité části vzorků (např. krve, nádoru), které Vám v průběhu diagnostiky a léčby vašeho onemocnění odebíráme.  

   

  Výzkum totiž není možné provádět pouze na modelech, ale je důležité používat i vzorky od skutečných pacientů. Je možné, že v průběhu léčby Vašeho nádorového onemocnění Vám lékař právě doporučí operační zákrok za účelem odstranění nádoru nebo odběr vzorků z nádoru (tzv. biopsii), aby zjistil o jaký typ nádoru se přesně jedná. Podobně může lékař požadovat vyšetření krve nebo jiných vzorků z Vašeho těla (např. kostní dřeň, moč), které mu mohou pomoci sledovat odpověď nádoru a reakci Vašeho těla na léčbu nebo případně včas zachytit návrat nádoru po ukončení léčby.

  Tyto zdravotnické výkony a vyšetření, které ordinuje výhradně Váš ošetřující lékař, jsou tedy nezbytné pro diagnostiku, léčbu a sledování Vaší nemoci. Po provedení těchto vyšetření se často stává, že část Vám odebraného vzorku zůstane nevyužitá (např. několik gramů nádoru a okolní odebrané tkáně, nebo nepatrné množství krve, moči a podobně) a musí být zlikvidována. Tento materiál přitom může posloužit k hlubšímu poznání podstaty nádorových onemocnění a hledání účinnější léčby.

  Rádi bychom Vás tímto požádali, dostane-li se k Vám někdy naše žádost o uchování  a použití nevyužitých částí ze vzorků získaných z Vašeho těla pro potřeby lékařské vědy a výzkumu, abyste s takovou žádostí souhlasili.

  Následná výzkum pak probíhá naprosto anonymně.

  Výše uvedenými způsoby můžete významně pomoci v našem společném boji s rakovinou.


  Děkujeme.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up