Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Jak se můžu do klinické studie v MOÚ přihlásit?

  Translate article by Google Translator
   

  Klinické studie se provádějí pro různé onkologické diagnózy (např. nádory prsu, tlustého střeva a konečníku, ledvin, prostaty, plic, sarkomy, melanom apod.), a zároveň pro různá stádia onemocnění (např. jako léčba adjuvantní nebo paliativní, jako léčba pro dosud neléčené nebo naopak předléčené pacienty). Aby mohla být léčba nadějná a efektivní, záleží také dále například na histologickém typu nádoru, jeho velikosti a umístění, na tom, jakou léčbu již pacient má za sebou (některá je dle protokolu povinná, jiná naopak zakázaná) nebo jaké výsledky ukazují radiologická vyšetření (např. CT). Někdy se musí biologické vzorky (krev, část nádoru) nejprve odeslat na speciální analýzu do zahraničí.

  Na možnost zařazení do klinické studie se mohou pacienti nebo jejich blízcí samozřejmě sami cíleně dotazovat. Skutečnost, zda můžete být do klinické studie zařazen/a, nicméně posuzuje nakonec vždy lékař, který zná protokol klinické studie a zároveň je dobře seznámen s vaší nemocí. V Masarykově onkologickém ústavu jsou všichni lékaři o probíhajících klinických studií informováni, a pokud by vám některá z těchto studií mohla být aktuálně prospěšná, jistě by vám byla lékařem nabídnuta. Každý měsíc takto zařadíme až třicet nových pacientů.

  Klinické studie v MOÚ koordinuje Oddělení klinických hodnocení.

  Kontakt:
  Mgr. Michaela Hanáková Mgr. Michaela Hanáková Mgr. Michaela Hanáková michaela.hanakova@mou.cz 543136226
  michaela.hanakova@mou.cz
  tel.: 54313 6229

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up