Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádor rtu

   

  Popis diagnózy

  Postihuje více muže než ženy, a to především po 60. roce života. Jedná se nejčastěji o dlaždicobuněčný karcinom vycházející z povrchového epitelu a  v 90% případů je postižen dolní ret.

  Příznaky

  • Nehojící se afta rtu až bolestivý vřed
  • Otok okolní kůže a sliznic

  Průběh

  Onemocnění se projevuje jako nehojící se, postupně rostoucí vřídek rtu, olupující se, krvácející, okolí je oteklé. Později dochází k postižení krčních uzlin, které se může projevit jejich viditelným nebo hmatným zvětšením. Není to však pravidlem.

  Způsob léčby

  Pro úspěšné vyléčení je třeba, aby pacient přišel k lékaři včas. Bohužel i dnes se často pacienti raději spoléhají na „ dobré rady“ svých známých a dlouho se léčí různými bylinnými mastičkami a obklady. Tím si však nechají na rtu vyrůst někdy až neléčitelný nádor.

  Metodou volby v časných stádiích nemoci je buď léčba chirurgická- tedy odstranění nádoru rtu vyříznutím (často ve spolupráci s plastickým chirurgem), nebo radioterapie- tzn. ozáření nádorového ložiska v několika sezeních (počet určí lékař) s velmi dobrým kosmetickým efektem. Při pokročilém onemocnění se často kombinuje chirurgický zákrok s následnou radioterapií, event. kombinací radioterapie s chemoterapií- tj. systémovou léčbou.

  Rizikové faktory

  Kouření (hlavně dýmek a doutníků) a nadměrná expozice slunečnímu záření.

  Prevence

  Základem prevence je nekuřáctví a ochrana před slunečním zářením.

   

   

   

   

  Next information

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up