Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  ePACS

  Translate article by Google Translator
   

  Řešení se skládá z „Komunikačního centrálního uzlu“ (dále KCU) ve VFN a „komunikačních uzlů“ (dále KU) v jednotlivých ZZ. KU jsou s KCU propojeny pomocí VPN tunelu a vlastní komunikace mezi nimi probíhá v protokolu DICOM. Tím je zaručena maximální míra kompatibility a bezpečnosti.

  KCU je vybaven software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s příslušnými KU, centrální správa adres odesílatelů a příjemců, přesměrovávání DICOM packetů dle nastavených konfigurací (od odesílatele k příjemci), technický monitoring, kontrolní funkce.

  KU je vybaveno software, instalovaném na vyhrazeném zabezpečeném serveru, plnícím tyto funkční vlastnosti: propojení VPN tunelem s KCU, přidělování příslušných adres dle konfigurace, odesílání a přijímání DICOM packetů. Volitelně je KU dále vybaveno „miniPACS“ archívem pro ukládání došlých obrazových studií, příp. automatickým DICOM přeposílání došlých obrazových studií k příslušné DICOM entitě.

  Vlastní komunikace pak probíhá následovně: Uživatel/odesílatel (oprávněný radiolog, klinik) na svém DICOM prohlížeči zvolí danou studii a „přeposlání“ do zvolené nemocnice. Tato studie je nasměrována do místního KU, které ji ve VPN tunelu pošle do KCU. KCU provede základní kontrolu a přesměrování k nastavenému adresátovi. KU adresáta přijme studii a obvykle ji uloží do „miniPACSu“, kde je přes protokol DICOM Query/Retrieve dostupná oprávněným uživatelům/adresátům.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up