Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory nadledviny

   

  Popis onemocnění

  Nadledviny jsou párový orgán produkující hormony, morfologicky je členíme na kůru a dřeň nadledviny. Nádory nadledvin jsou většinou nezhoubné, ale jsou nebezpečné právě zvýšenou nekontrolovanou produkcí hormonů. Nádor dřeně nadledviny nazýváme feochromocytom, který může být zhoubný i nezhoubný. Dalším nádorem nadledviny je neuroblastom, který je typický pro dětský věk. Jedná se o vzácné typy nádorů. V ČR se ročně zjistí přibližně 30 případů zhoubných nádorů nadledvin, maximum incidence je mezi 60. a 70. rokem věku.

  Příznaky

  • Cushingův syndrom (měsícovitý obličej, břišní obezita, slabost končetin, výskyt nafialovělých strií, tlustý krk aj.

  • vysoký krevní tlak,

  • rozvoj mužských rysů u žen,

  • úbytek hmotnosti,

  • zvýšená teplota,

  • svalová slabost,

  • otoky dolních končetin.

  Průběh

  Nápadné pro nádory nadledvin je rychlost nástupu hormonálních projevů. Rychle vzniklá obezita s vysokým krevním tlakem, únavností, a svalovou slabostí a dále pak rozvoj mužských rysů u žen je podezřelá z výskytu nádoru. Pokročilý nádor se projeví útlakem břišních orgánů a bolestí břicha.

  Způsob léčby

  Základem je chirurgické odstranění nádoru, chemoterapie i radioterapie jsou málo účinné. Užívají se i léky k zablokování nadměrné produkce hormonů.

  Rizikové faktory

  Rizikové faktory nádorů nadledviny nejsou známy. 

  Prevence

  Účinná prevence neexistuje, při výskytu výše uvedených příznaků navštivte lékaře.

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up