Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory mozkomíšních plen

   

  Popis onemocnění

  Nádory mozkomíšních plen tzv. meningeomy jsou převážně nezhoubné (benigní) nádory vyrůstající z pavučnice. Tlakem na okolní mozkové struktury mohou být příčinou velkých zdravotních potíží. Tvoří malou část nádorů centrálního nervového systému a nejčastěji se vyskytují kolem 50. roku života. Mohou se vyskytovat v lebce, ale i v páteřním kanálu. 

  Příznaky

  • porucha hybnosti,
  • porucha cítivosti,
  • porucha čichu,
  • změna chování,
  • porucha zraku.

  Průběh

  Nádor roste velmi pomalu, proto pacienti většinou přicházejí s velkým nádorem, který se klinicky projevuje tlakem na mozkovou tkáň. Někdy může být prvním příznakem epileptický záchvat, jindy je to vznik neurologických příznaků (částečné ochrnutí jedné poloviny těla, zhoršení řeči, bolesti hlavy apod.) nebo psychické změny. Meningeomy mohou z mozkového obalu vyrůstat kdekoli, podle toho pak převažují příznaky. Meningeomy se mohou vyskytovat i v oblasti páteřního kanálu, nejčastěji se tak projeví poruchou hybnosti a smyslového vnímání na končetinách. 

  Způsob léčby

  Základní léčbou je operace, kterou provádí neurochirurg. V případě neoperovatelných nádorů se využívají speciální ozařovací techniky. Pacienti bývají pravidelně sledováni. 

  Rizikové faktory

  Nebyly potvrzeny žádné rizikové faktory.

  Prevence

  Důležité je při neustupujících potížích navštívit svého lékaře.

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up