Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory periferních nervů a autonomní nervové soustavy

   

  Popis onemocnění

  Nádory periferních nervů nejsou příliš časté. Jediným nádorem periferní nervové soustavy je neurinom, neboli schwannom. Je to nádorové onemocnění obalu nervového vlákna. Může vycházet z dědičného onemocnění zvaného neurofibromatóza, nebo se objevovat bez vlivu dědičnosti. Neurofibromatóza je onemocnění, při kterém jsou patologicky pomnoženy podpůrné buňky nervového systému. Toto onemocnění je předzvěstí mnoha dalších druhů nádorů. U neurofibromatózy se na různých částech těla objevují malé řetízkovité nádorky, které se ve velkém množství vyskytují na koncích nervů. Jsou nezhoubné. Dalším nádorovým onemocněním je neurinom statoakustického nervu. Statoakustický nerv se také nazývá 8. hlavový nerv a přenáší hlavně sluchové vjemy a informace o rovnováze těla. Neurinom akustického nervu je dobře ohraničený nádor, který roste velmi pomalu. Vyskytuje se v lebeční dutině mezi 30. a 50. rokem života.

  Příznaky

  • porucha sluchu,
  • pokles jedné strany tváře při útlaku lícního nervu,
  • porucha zraku,
  • porucha polykání,
  • bolesti hlavy,
  • bolest v oblasti postiženého periferního nervu,
  • porucha hybnosti svalů inervovaných periferním nervem,
  • hmatný bolestivý uzel na periferním nervu.

  Průběh

  Prvotní projevy nádoru periferních nervů mohou být různé a souvisí s funkcí daného nervu. Při postižení hlavových nervů dochází k výpadku funkce nervu, nejčastěji se vyskytuje neurinom akustiku, který způsobí centrální hluchotu a útlakem poruchy okolních hlavových nervů (pokles tváře-lícní nerv, poruchy polykání – jazykohltanový nerv). Onemocnění neurofibromatózou se projeví tvorbou kožních uzlů. Nádor periferního nervu způsobí bolest v inervované oblasti a poruchu pohybu svalů. 

  Způsob léčby

  Jedinou účinnou léčbou nádorů periferních nervů je chirurgické odstranění nádoru. K tomu se používá nejčastěji stereotaktická radiochirurgie, např. Gama nůž. 

  Rizikové faktory

  Rizikovým faktorem je onemocnění neurofibromatozou, což je genetické onemocnění.

  Prevence

  Jedinou prevencí je návštěva lékaře při prvních příznacích postižení nervu. 

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up