Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory hypopharyngu

   

  Popis onemocnění

  Nádory jsou lokalizovány do části hltanu v rozsahu od horního okraje hyoidní kosti k dolnímu okraji chrupavky prstencové, který již představuje přechod hltanu v jícen. Histologicky se jedná převážně o dlaždicobuněčné karcinomy.

  Příznaky

  • Potíže s polykáním, pocit cizího tělesa
  • Bolesti v oblasti krku, zvětšení krčních lymfatických uzlin
  • Potíže s mluvením („horký brambor v ústech“) při postižení jazyka
  • Bolest zevního zvukovodu (nervově přenesená)

  Průběh

  Nádory dolní části hltanu se projevují zejména potížemi s polykáním. V pokročilých stádiích pak může nádor prorůstat směrem do jícnu, přilehlých chrupavek hrtanu, do štítné žlázy apod. Šíří se především lymfatickou cestou do spádových krčních uzlin, což se projeví jejich zvětšením.

  Způsob léčby

  V časných stádiích nemoci se uplatňuje chirurgie, u pokročilých nádorů, kde hrozí totální laryngectomie (úplné odstranění hrtanu), se upřednostňuje konzervativní léčba- tedy radioterapie se systémovou léčbou. Léčebný postup je volen vždy po rozhodnutí multidisciplinárního týmu lékařů. 

  Rizikové faktory

  Mezi rizikové faktory patří opět kouření a nadužívání alkoholu. 

  Prevence

  Hlavním preventivním opatřením je nekuřáctví a vyvarování se požívání koncentrovaného alkoholu.

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies

  No studies found  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up