Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  

  Search diagnoses

   

  Search by body part

  CHOOSE BODY PARTS

   
   

  Nádory jazyka

   

  Popis onemocnění 

  Rakovina jazyka postihuje třikrát více muže než ženy a objevuje se převážně od 40 let, s vrcholem výskytu okolo 60. roku věku. Nejčastěji se jedná o dlaždicobuněčný karcinom.

  Příznaky

  • Ložiskový přetrvávající bílý povlak na jazyku, nehojící se vřed
  • Problémy s polykáním, váznutí soust
  • Potíže s mluvením
  • Bolest v ústech, v krku- zejména při polykání
  • Zvětšení krčních uzlin
  • Zápach z úst

  Průběh

  Onemocnění pacienta v prvních fázích nijak neobtěžuje, může se objevit nestíratelný bílý povlak v místě nádoru, později se toto místo může začít vyklenovat nad okolí, otékat a samotný povrch nádoru se může otevřít a lehce krvácet. Později se přidávají problémy s polykáním, s mluvením, bolest v dutině ústní a krku. Může být přítomen zápach z úst z rozpadajícího se nádoru. Při postižení krčních uzlin může dojít k jejich viditelnému nebo hmatnému zvětšení. Není to však pravidlem.

  Způsob léčby

  Pro úspěšné vyléčení je nutné, aby pacient přišel k lékaři včas. Časná stádia nemoci mohou být léčena buď chirurgicky, nebo radioterapií. Pokročilé nádory jsou pak léčeny kombinací chirurgie s radioterapií, event. s radiochemoterapií. Uplatnění zde nachází také radiochemoterapie samotná.

  Rizikové faktory

  Významným faktorem při vzniku nádoru je kouření a konzumace tvrdého alkoholu, dále dráždění sliznice jazyka zubními implantáty, protézami, ostrou zubní výplní, významná je také nedostatečná zubní hygiena.

  Prevence

  Prevencí je vyhýbání se rizikovým faktorům- zejména kouření a alkoholu, dostatečná hygiena dutiny ústní a pravidelné návštěvy zubního lékaře. 

  How to Get the order

   

  If you have cancer, please contact the consultant ambulance, which will provide an additional process, whether further investigation or referral specialist department. Telephone number: 543135809 at times from 7:00 to 8:00 pm and 14:00-15:00 hours. More information can be found here.

   

  Clinical studies  Clinical studies are used to demonstrate the safety and efficacy of new medicines. Patients may have to be included if they agree to participate and comply with the conditions of the Protocol of the study. More information about clinical studies is available here.

  Subscribe yourself to preventive mammography screening ...

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up