Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Where to find us
 •  
   

  Calendar and upcoming events

  2021
  May
  Mon Tue Wed Th Fri Sat Sun
  12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  For professionals
  For patients and the public
  Courses
  Internships
   

  Links to the 3 basic screening programs of the Czech Republic:

   

  Give preventive examination.

   Dárkový poukaz

   

  Art works

  Art works

  In Masaryk Memorial Cancer Institute are located interesting art works by famous artists.

   
   

  Busta Tomáše Garrigua Masaryka

  Umístěna ve vestibulu Masarykova pavilonu.

  Autorem je akademický sochař Antonín Kalvoda, rodák ze Šlapanic u Brna (1907 – 1974 Praha), žák profesora Otakara Španielana pražské Akademii výtvarných umění. Ve své tvorbě se zaměřil na monumentální figurální tvorbu, portréty a drobnou plastiku. Vytvořil řadu pomníků a plastik, jež jsou roztroušeny po celé naší vlasti. Za připomínku stojí například socha Jiřího Wolkera v Prostějově. Bustu zapůjčila Národní galerie v Praze.

   

  Nástěnná malba v kapli v Masarykově pavilonu

  Autorem je malíř Milivoj Husák, turnovský rodák (1950), který v současné době žije v Lelekovicích u Brna. Vystudoval Školu uměleckých řemesel v Brně, v letech 1970 a 1971 navštěvoval Akademii výtvarných umění v Praze. Ve svých pracích se soustřeďuje na paradoxní a mezní možnosti zobrazování světla - v jeho odrazu nebo nepřítomnosti. Vedle kreseb a malby vytvořil několik sakrálních interiérů, např. interiér kaple Ducha svatého na brněnském biskupství. Jako scénograf spolupracoval také s brněnským Divadlem u stolu.

   

  Socha Zrození

  Umístěna v atriu Masarykova pavilonu

  Autorem je akademický sochař Jiří Marek (Velké Meziříčí 1914 – Brno 1993). Byl žákem profesora Bohumila Kafky na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho dílo je tematicky velice široké, umístěné po celé Moravě. Ztvárňoval kromě jiného sakrální tématiku (Křížová cesta na Petrově, portál hlavního vchodu do kostela sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí, snímání s kříže tamtéž), krajinu a přírodu (Vysočina, Otvírání studánek, Morava, Dyje) a byl také autorem pomníků padlým, a to hlavně v okolí Velkého Meziříčí, dále pamětních desek či náhrobků.
   

   

  Malá kaple ve Švejdově pavilonu

  Autorem je sochař Jan Šimek, který se narodil a žije v Brně (1941). Část svého rozsáhlého díla realizoval v exteriéru města Brna, kde jeho sochy dotvářejí atmosféru a kolorit tohoto místa (např. Kamenná znamení v Obřanech, Oáza v Žabovřeskách nebo Průrva času u divadla Na provázku). Sochař využívá přírodní materiály – dřevo, kámen, mnohdy v symbióze s vodním prvkem. Kromě sochařské výzdoby malé kaple v MOÚ můžete jeho díla vidět také v kapli ve FN u svaté Anny v Brně nebo na Fakultě informatiky MU.

   

  Prosvětlené fotografie
  Ozařovny Kliniky radiační onkologie – LU I a LU III.

  Autorokou je významná brněnská fotografka Irena Armutidisová, pedagogicky působící Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, kde vede Kabinet fotografie a na MU, kde vyučuje fotografii na Semináři dějin umění. Její volnou tvorbu představují portréty, akty, zátiší a především krajiny. Spolupracuje s kulturními institucemi, podílí se na tvorbě našich a zahraničních katalogů a knih volného a užitého umění. Věnuje se kurátorské a odborné činnosti, spolupracuje s fotografickými galeriemi a institucemi v ČR. Její práce jsou zastoupeny v naších i zahraničních fotografických galerií.

  Gallery

  Umělecká díla v MOU 3 Umělecká díla v MOU 1 Irena Armutidisová - prosvětlené fotografie Irena Armutidisová - prosvětlené fotografie
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Links for employees MMCI

  Go up