V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Duchovní služby

   

  Masarykův onkologický ústav reaguje na tyto potřeby pacienta, případně jeho blízkých a tomu odpovídá široká nabídka možností duchovní péče.

  Duchovní služba se uskutečňuje osobním setkáním s pacientem. Je určena pro nemocné a jejich blízké jak věřící, tak i nevěřící. Nabízí nemocným lidský zájem vyjádřený osobní návštěvou a přítomností - zpravidla formou:

  • rozhovoru,
  • nasloucháním,
  • mlčenlivou přítomností u lůžka,
  • modlitbou,
  • četbou z Bible,
  • zprostředkováním:
   • účasti na nemocničních bohoslužbách,
   • kontaktu s duchovními všech církví a náboženských společností registrovaných v České republice.

  Mimo těchto návštěv pastorační asistentky může pacient navštívit obě nemocniční kaple, přičemž jedna ve Švejdově pavilonu je otevřena 24h denně a druhá v Masarykově pavilonu slouží k pořádání bohoslužeb.

  Římskokatolické bohoslužby v MOÚ jsou slouženy v úterý a ve čtvrtek v 16:00 hod. Duchovní službou v brněnských nemocnicích je pověřen římsko-katolický kněz P. Leo Zerhau (nepřetržitá tel. služba: 602 582 459).

  V Masarykově onkologickém ústavu je pověřena pastorační službou pastorační asistentka Srov. Kristína Marie Zachovalová (tel.: 604 353 337) a P. Cyril Josef Komosný, OFM Cap. (tel.: 733 755 805).

  Jak naleznete cestu ke kapli?

  Malá kaple ve Švejdově pavilonu je umístěna v prvním patře, když půjdete kolem kantýny, za výtahy zabočíte do chodbičky vpravo.

  Druhá kaple v Masarykově pavilonu sídlí v mezipatře mezi prvním a druhým poschodím, směrem za hlavní pokladnou.

  V případě, že nebudete moci kapli najít, se s důvěrou obraťte na zdravotnický personál, rádi Vám pomůžeme.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru