V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve vyjmenovaných prostorách a pro určité skupiny pacientů a návštěvníků,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  srpen
  Po Út St Čt So Ne
  12
  345 6789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Dražba kalendáře Pirelli

   

  Milí kolegové,

  dovolte mi, abych vás informovala o tom, že se opět uskutečnila ve středu 6. prosince 2017 na internetovém serveru iDnes.cz dražba kalendáře Pirelli na rok 2018, jejíž výtěžek je věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.

  Každý kalendář Pirelli je jedinečnou sbírkou fotografií, které vyjadřují specifický obsah ženské krásy. Dává volnou ruku světoznámým fotografům, aby zvěčnili ty nejkrásnější ženy světa. Na počátku byla pouhá myšlenka vytvoření skvělého dárku, který by měl motivovat prodejce. Dnes se stal kalendář Pirelli okázalým sběratelským kouskem a zároveň symbolem naší společnosti.

  Kalendář každoročně učaruje i tím, že milovníky krásy zavádí na poutavá místa.

  Kalendář Pirelli pro rok 2018 ztvárnil jeden z nejlepších současných módních fotografů, Tim Walker. Jde o 45. vydání kultovního kalendáře, který tentokrát přináší extravagantní, surrealistické a také mírně temné pojetí proslulé pohádky Lewise Carrolla, v níž se Alenka vydává na svou cestu do neznámého světa. Inspirací přitom Walkerovi nebyl jen samotný příběh plný podivuhodných dobrodružství, ale také ilustrace Johna Tenniela, které doprovodily první vydání knížky v roce 1865.

  Walker obsadil do svého kalendáře pouze modelky a modely tmavé barvy pleti. Základ tvoří především působivé fotografie hlavní hrdinky. Neuvěřitelně krásná modelka Duckie Thot nese vlastní příběh dítěte súdánských uprchlíků, kteří zakotvili v Austrálii, a věrně představuje současnou Alenku převtělenou do Carrolovy neposedné hrdinky.

  Ale objevují se zde i další výrazné osobnosti, které stály před jeho fotoaparátem a pomohly mu nově odvyprávět Alenčin příběh. Jsou mezi nimi muzikanti, herci, modelky i političtí aktivisté. Najdete zde například jihoafrickou modelku Thando Hopa, která dokázala sladit kariéru úspěšné právničky s účastí na řadě těch nejnápaditějších fotografických setů. Sean “Diddy” Combs a Naomi Campbell přenášejí svoji energii na snímky jako vystřižené z hrozivých komiksových story. Neohrožená Lupita Nyong představuje plcha a Whoopi Goldberg se vtělila do postavy vévodkyně.

  Unikátnost kalendáře nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, ale také v tom, že není určen k prodeji. Společnost Pirelli prestižní kalendář věnuje vybraným zákazníkům, různým osobnostem, například královským rodinám ve Velké Británii či ve Španělsku, a je samozřejmě také předmětem zájmu sběratelů. ¨

  Existuje ale ještě jedna cesta, jak kalendář získat:

  V mnoha zemích jej Pirelli draží a výtěžek je určen na odstranění nespravedlností světa.
  Jeden výtisk kalendáře Pirelli 2018 věnuje stejnojmenná italská firma do veřejné internetové aukce i v České republice. Výtěžek z dražby, jak jsem už informovala na začátku, opět získá Masarykův onkologický ústav, který peníze použije tentokrát na nákup infuzních pump  pro protinádorovou chemoterapii na stacionáři i lůžkových odděleních Kliniky komplexní onkologické péče. Celkem bychom potřebovali v současné době nakoupit celkem 14 kusů za 490 000 Kč, tedy jakákoli částka je vítána a pomůže nakoupit příslušnou část z oněch požadovaných 14 pump (35 000 Kč za 1 kus) - počet pump bude dostatečně variabilní podle získané částky

   

  Za spolupráci děkuje

  PhDr. Zuzana Joukalová

  tisková mluvčí MOÚ

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru