• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vyhledávání diagnóz

   

  Vyhledávání podle části těla

  IX. NÁDORY MUŽSKÝCH POHLAVNÍCH ORGÁNŮ

   
   

  Vyhledávání

   
   

  Zhoubné nádory mužského pohlavního ústrojí

   

  Mezi zhoubné nádory mužského pohlavního ústrojí patří zhoubné nádory prostaty, varlat a penisu (pyje).

  Zhoubný nádor prostaty (žlázy předstojné) se obvykle vyvíjí v periferní zóně prostaty. Jednou z příčin vzniku, je „nerovnováha“ mužského pohlavního hormonu testosteronu, který se tvoří ve varlatech. Karcinom prostaty je druhým nejčastějším onkologickým onemocnění mužů u nás a jeho výskyt roste. Inciden ce karcinomu prostaty vzrůstá s věkem, nejčastěji se vyskytuje po "padesátce".

  Nádor varlete vzniká při abnormálním dělení a zrání zárodečných buněk ve varleti. Zhoubné nádory varlat (testikulární nádory) představují asi 1% všech zhoubných nádorů u mužů, jsou u nás nejčastějším nádorovým onemocněním mužů ve věkové kategorii 20 až 40 let.

  Nádor penisu je v ČR relativně vzácný zhoubný nád or. Jeho výskyt v poslední době stoupá. Nádory penisu postihují převážně muže nad 40 let. Ve velké většině případů se jedná o kožní, dlaždicobuněčn ý, rakovinový nádor (spinocelulár ní karcinom) vyrůstající z kůže penisu.

  V rámci prevence zhoubného nádoru prostaty by muži nad 50 let měli absolvovat vyšetření prostaty, které však není součástí státem organizovaného skríningu.  

  Prevence zhoubného nádoru varlete v pravém slova smyslu neexistuje a proto je zatím jediným účinným prostředkem včasného odhalení choroby samovyšetřování. Pravidelným samovyšetřováním lze dosáhnout včasné diagnózy a tím podstatně zvýšit šanci na úplné vyléčení možného zhoubného nádoru.

  Vhodnou prevencí rakoviny penisu je dostatečná hygiena a mytí penisu pod předkožkou.

   

  Zdroj:

  www.linkos.cz

  Kam dál

  Jak se k nám objednat

  Pokud máte onkologické onemocnění, obraťte se prosím na  konziliární ambulanci, kde zajistí další postup, ať jde o došetření nebo předání specializovanému oddělení. Telefonní číslo: 543 135 809 v časech od 7:00-8:00 hodin a 14:00-15:00 hodin. Více informací najdete zde.

   

  Další informace o nemoci

   

  Klinické studie

  Žádné studie nenalezeny  Klinické studie slouží k prokázání bezpečnosti a účinnosti nových léčivých přípravků. Pacienti do nich mohou být zařazeni, pokud s účastí souhlasí a splňují podmínky dané protokolem studie. Více informací o klinických studiích najdete zde.

  Komplexní preventivní onkologická prohlídka

   
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ