• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  

  Vyhledávání diagnóz

   

  Vyhledávání podle části těla

  II. NÁDORY TRÁVÍCÍ TRUBICE A ZAŽÍVACÍCH ORGÁNŮ

   
   

  Vyhledávání

   
   

  Nádory trávicí trubice (jícen, žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, konečník, řiť)

   

  V této kapitole jsou zařazeny zhoubné nádory trávící trubice, jícnu, žaludku, tenkého střeva, tlustého střeva, konečníku (rekta) a řiti (anu) a řitního kanálu.

  Nejčastěji se vyskytujícím nádorem trávící trubice je rakovina tlustého střeva a konečníku. Česká republika patří mezi země, kde se rakovina tlustého střeva a konečníku, odborným názvem kolorektální karcinom, vyskytuje mimořádně často, ve výskytu těchto nádorů patří České republice v přepočtu na počet obyvatel první místo na světě.

  V rámci programu preventivních prohlídek mají ženy a muži od 50 let věku jednou za rok nárok na - standardizovaný test na okultní krvácení ve stolici. Tento test dostanete u svého praktického lékaře. Dále by pak v rámci prevence zhoubného nádoru tlustého střeva muži i ženy po 55 roce měli absolvovat preventivní kolonoskopické vyšetření na rakovinu tlustého střeva. Seznam akreditovaných center pro scre eningovou kolonoskopii a další informace o screeningu kolorektálního karcinomu najdete na stránkáchProgramü kolorektálního screeningu v České republice.

  V této části najdete informace o nádorech trávící trubice, jejich výskytu, diagnostice, léčbě a období po léčbě. Odborné články jsou napsány předními odborníky v léčbě těchto diagnóz. Dalšími informacemi jsou doporučení ČOS k léčbě, plné texty Informačních brožur pro pacienty a jejich blízké a také odkazy na další informace na internetu.

   

  Zdroj:

  www.linkos.cz

  Kam dál

  Jak se k nám objednat

  Pokud máte onkologické onemocnění, obraťte se prosím na  konziliární ambulanci, kde zajistí další postup, ať jde o došetření nebo předání specializovanému oddělení. Telefonní číslo: 543 135 809 v časech od 7:00-8:00 hodin a 14:00-15:00 hodin. Více informací najdete zde.

   

  Vyšetřovací metody

  Vyšetření horního zažívacího traktu
  Kolonoskopické vyšetření
  Prevence nádorů tlustého střeva
   

  Klinické studie  Klinické studie slouží k prokázání bezpečnosti a účinnosti nových léčivých přípravků. Pacienti do nich mohou být zařazeni, pokud s účastí souhlasí a splňují podmínky dané protokolem studie. Více informací o klinických studiích najdete zde.

  Komplexní preventivní onkologická prohlídka

   
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ