V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  duben
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  1213 1415161718
  1920 2122232425
  2627 282930
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  CT vyšetření

  CT vyšetření (počítačová tomografie) patří dnes již prakticky k základním rentgenovým metodám. Je to vyšetření, které přináší lékaři velmi mnoho informací. Obraz CT vyšetření vzniká průnikem rentgenového záření vyšetřovaným objemem (částí těla pacienta), jeho měřením na detektorech záření a následným vyhodnocením počítačem.

   
   

  Jak probíhá příprava na vyšetření?

  Při příchodu na RDG oddělení se vždy ohlaste v RDG – evidenci. Při nutnosti dovozu na naše oddělení vás ohlásí doprovázející osoba.

  Výjimečně se na tomto zařízení vyšetřuje bez nutnosti podání kontrastní látky. Při vyšetřování dutiny břišní je většinou nutná příprava střev kontrastní látkou. Pacient dostane např. několik hodin před vyšetřením vypít kontrastní látku, připravenou k tomuto účelu – ambulantním pacientům dáváme v Evidenci RDG oddělení písemný návod, jak tuto kontrastní látku před vyšetřením pít.

  Kromě této přípravy pitím kontrastní látky (říkáme ji perorální příprava) může být jiná kontrastní látka při vyšetření aplikována do žíly. Požadováno je lačnění (tzn., že nesmíte jíst) minimálně 3 hodiny před vyšetřením a vhodná je příprava 1 až 2 tabletami Dithiadenu, které vám předepíše lékař, odesílající vás na CT vyšetření. Je to lék, který tlumí možnou alergickou reakci na podání kontrastní látky do žíly.

  Pokud víte o své přecitlivělosti (alergii) na nějaké potraviny, léky apod., upozorněte vždy odesílajícího lékaře i personál CT vyšetřovny.

  Jak probíhá vyšetření?

  Při CT vyšetření si budete muset odložit část vašeho oblečení a vyzout si boty. Jste-li citlivý na chlad od nohou, vezměte si s sebou na vyšetření silnější ponožky.

  CT vyšetření je nebolestivé a není třeba se jej obávat.

  Mezi speciální CT vyšetření patří biopsie nebo drenáže za CT kontroly, o kterých se blíže dozvíte na samostatných letácích.
  Odpovědnost za navržení daného vyšetření či úkonu provedeného na našem radiologickém (RDG) oddělení je jednak na lékaři, který pacienta k výkonu odesílá, a dále pak na lékaři – radiologovi, který jej provádí. Má-li pacient pochybnosti o nezbytnosti takového vyšetření, obrátí se v prvé řadě na svého ošetřujícího lékaře, který mu srozumitelně vysvětlí, jaký přínos bude mít konkrétní vyšetření pro pacientovu léčbu.

   

  V případě, že se z jakýchkoliv důvodů nemůžete na objednaný termín dostavit, zavolejte prosím přímo na naše oddělení den před vyšetřením, tel.: 844 844 885, 543 136 010 od 7 do 15 hod. (ve všední dny).

  Galerie

  MOÚ - CT
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru