V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Cimbálka ZUŠ Kyjov_únor 2020

   

  V úterý 4. února v 15:30 přijeli do Masarykova onkologického ústavu žáci Základní umělecké školy v Kyjově, kteří hrají v cimbálové muzice. Tu založil ředitel ZUŠ Petr Petrů, který ji současně vede. Chodí sem více než 20 dětí.

  Jejich vystoupení se setkalo mezi našimi pacienty i jejich přáteli s velkým ohlasem. Zpívali a hráli s chutí, řada přítomných se k nim přidala a nadšení způsobil verbuňk, který chlapci z cimbálky předvedli. Součástí jejich vystoupení bylo také seznámení se s kroji, které se na Kyjovsku nosily či nosí. Chlapecké kroje představil Zdeněk Langášek a o dívčích krojích hovořila Hana Petrů.

  ZUŠ Kyjov byla založena v roce 1953. Od té doby až do dnešního dne prošla mnohými změnami. Jako jedna z prvních uměleckých škol získala v roce 1992 právní subjektivitu a v současné době je jejím zřizovatelem obec. Děti zde mohou navštěvovat všechny 4 umělecké obory: hudební, taneční, výtvarný a dramatický.

  Škola nabízí výuku zajištěnou vyučujícími, kteří jsou absolventy konzervatoří a vysokých škol s uměleckým zaměřením. Důraz klade nejen na profesionalitu, ale také na přátelský přístup, budování kulturního povědomí žáků a především na praktické využití všech dovedností, které žák na škole získá. V rámci propojení výuky v hodinách a veřejných vystoupení mají žáci možnost zúčastnit se mnoha přehlídek, besídek, koncertů či vernisáží.

  Mnozí z žáků Základní umělecké školy Kyjov se stali posluchači konzervatoří, uměleckých průmyslových škol či jiných umělecky zaměřených vzdělávacích institucí. Žáci se také pravidelně umisťují na předních místech nejen v celostátních, ale také v mezinárodních soutěžích.

  Hlavním cílem školy je nejen vychovat profesionální hudebníky, tanečníky či výtvarníky, ale především formovat v žácích lásku k umění, která je bude provázet po celý život.

  Galerie

  Cimbálka 1 Cimbálka 2 Cimbálka 3 Cimbálka 4
  Cimbálka 5
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru