Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Cimbálka ZUŠ Kyjov_listopad 2018

  Cimbálka ZUŠ Kyjov_listopad 2018
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení, které se uskutečnilo v úterý 13. 11. 2018. Představily se na něm děti, které hrají v cimbálové muzice Základní umělecké školy Kyjov.

  Tato umělecká škola byla založena v roce 1953. Od té doby až do dnešního dne prošla mnohými změnami. Jako jedna z prvních uměleckých škol získala v roce 1992 právní subjektivitu a v současné době je jejím zřizovatelem obec. Děti zde mohou navštěvovat všechny 4 umělecké obory: hudební, taneční, výtvarný a dramatický.

  Škola nabízí výuku zajištěnou vyučujícími, kteří jsou absolventy konzervatoří a vysokých škol s uměleckým zaměřením. Důraz klade nejen na profesionalitu, ale také na přátelský přístup, budování kulturního povědomí žáků a především na praktické využití všech dovedností, které žák na škole získá. V rámci propojení výuky v hodinách a veřejných vystoupení mají žáci možnost zúčastnit se mnoha přehlídek, besídek, koncertů či vernisáží.

  Mnozí z žáků Základní umělecké školy Kyjov se stali posluchači konzervatoří, uměleckých průmyslových škol či jiných umělecky zaměřených vzdělávacích institucí. Žáci se také pravidelně umisťují na předních místech nejen v celostátních, ale také v mezinárodních soutěžích. Poslední ocenění si odvezla z letošní mezinárodní klavírní soutěže  Amadeus, která se uskutečnila na začátku listopadu, mladá klavíristka Zuzanka Šimečková. V V. kategorii získala vynikající bronzovou medaili.

  Hlavním cílem školy je ale nejen vychovat profesionální hudebníky, tanečníky či výtvarníky, ale především formovat v žácích lásku k umění, která je bude provázet po celý život.

  Podrobnosti o této škole se můžete dovědět na jejích webových stránkách: https://www.zuskyjov.cz/

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru