Masarykův onkologický ústav od 16.3.2020 do 14.4.2020 (na dobu 30 dnů) ruší všechny preventivní onkologické prohlídky u zdravých osob a všechna kontrolní vyšetření u onkologických pacientů, u kterých byla ukončena onkologická léčba a v současnosti nemají žádné projevy onkologického onemocnění. Dále platí zákaz návštěv a další omezení. Každému bude při vstupu změřena teplota.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Cimbal Classic_listopad 2018

  Cimbal Classic_listopad 2018
   
   

  Pozvali jsme Vás na vystoupení, které se uskutečnilo ve středu 7. listopadu 2018 v Galerii Žlutý kopec.

  Pacientům i jejich přátelům a široké veřejnosti se představil Cimbal Classic, který si v roce 2014 připomněl už 20 let od svého založení, s kapelníkem a cimbalistou Daliborem Štruncem. Ten je jedním z nejžádanějších českých cimbalistů, ale působí také jako hudební skladatel, textař, zpěvák a pedagog. Svou koncertní činnost kombinuje s pestrou studiovou prací a výukou hlavního oboru cimbál na brněnské konzervatoři. Jako interpret je výrazným a osobitým představitelem moravské cimbálové tradice, na první poslech se odlišující od dalších středo- a východoevropských cimbalistů. Jeho prokázaná hráčská zdatnost inspirovala i několik současných skladatelů vážné hudby, kteří mu věnovali některá svá díla (Zdeněk Lukáš, Bohuslav Řehoř, Martin Jakubíček, Miloš Štědroň, Radek Zapletal aj.).
  Kromě interpretačních aktivit se v poslední době věnuje i práci producentské a vydavatelské, kde jeho zájem směřuje do oblasti nekomerční, především vážné hudby, a je pedagogem na Konzervatoři Brno. Jeho žáci v ústavu také pravidelně vystupují.

  Cimbal Classic vydal už 13 CD. Z nichž poslední dvě se jmenují Malované na cimbál a Nepřestaň si malovat.

  V MOÚ vystoupil Cimbal Classic ve složení: Dalibor Štrunc – cimbál a zpěv, Kateřina Štruncová – housle a zpěv, Kateřina Kovaříková  –  viola, mandolína a zpěv, Rastislav Kozoň – hoboj a zobcová flétna a Juraj Valenčík – basa.

  Cimbal Classic nevystupuje v ústavu poprvé. Bylo to už popáté - ten první koncert se uskutečnil v roce 2005. I ten letošní koncert byl benefiční, tedy jinými slovy všichni muzikanti v ústavu vystoupí zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář. Jejich jediným cílem je zpříjemnit našim pacientům pobyt v nemocnici. Ovšem vystoupení v ústavu není jediným projektem, na kterém s nimi spolupracujeme. Jejich kapelník a zakladatel skupiny Dalibor Štrunc propůjčil svou tvář – společně se svými dětmi a dalšími 11 známými tatínky - kalendáři MOÚ na rok 2011 s mottem Největší zázemí pro dítě je zdravý táta. V současné době můžete tyto fotoobrazy vidět ve 2. patře Švejdova pavilonu v chodbě vedoucí k chemoterapeutickému stacionáři.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru