• Ovládací panel Ovládací panel
 • CZ   EN
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2017
  prosinec
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  25262728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže

  Masarykův onkologický ústav nevyhlásil žádnou sbírku plyšových hraček pro svoje pacienty. Proto prosíme, abyste do ústavu tyto hračky neposílali. Naše hygienická opatření a snížená imunita dětských onkologických pacientů nám nedovoluje přijímat jakékoli použité hračky. Děkujeme za pochopení.

   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Čím dříve přijdeš, tím víc času dostaneš

   

  Přes 7000 Češek ročně vyslechne od lékaře zprávu, že mají rakovinu prsu. Díky lepší diagnostice a léčbě, která je v Česku dostupná v posledních letech, se z karcinomu prsu stalo relativně dobře léčitelné onemocnění.

  Většina pacientek se zhoubným nádorem zachyceným včasném stádiu se úplně vyléčí. Pro řadu žen s pokročilými stádii se stává karcinom prsu chronickým onemocněním a jejich léčba probíhá podobně jako léčba jiných chronických nemocí, například vysokého tlaku nebo cukrovky. Podle nejnovějších dostupných dat byla v roce 2013 v Česku zjištěna rakovina prsu u 7140 žen a 1845 na ni zemřelo. Tento nádor je na prvním místě příčin úmrtí u žen mezi 24 až 50 lety věku.

  Celosvětově na rakovinu prsu zemře každou minutu jedna pacientka. To je také důvod, proč byl říjen vyhlášen měsícem pozornosti ke karcinomu prsu. Cílem je zvýšit povědomí o významu včasné diagnózy a léčby. Motto měsíce zní: „Čím dříve přijdeš, tím víc času dostaneš a čím dříve se začneš léčit, tím déle budeš žít“.

  Podle předsedkyně České onkologické společnosti docentky Jany Prausové je třeba osvětu zaměřit nejen na to, aby ženy chodily na prevenci, ale i na to, aby se o svoji nemoc aktivně zajímaly. Stav pacientky by měl vždy posoudit onkolog po konzultaci s chirurgem, případně dalšími specialisty, měl by určit léčebný plán a seznámit sním pacientku ještě před zahájením léčby.

  Zcela zásadní pro další průběh léčby je určení typu nádoru, stav jeho hormonálních a HER2 receptorů a stanovení rozsahu onemocnění. Podle toho se léčba přizpůsobuje na míru každé pacientce.

  „Ženy s určitými typy nádoru a všechny mladé pacientky by se měly přímo obrátit na některé komplexní onkologické centrum, kde mohou podávat i biologickou léčbu, což zpravidla přináší lepší léčebné výsledky a dlouhodobé přežití,“ uvedla docentka Prausová.

  Připomněla, že každá pacientka má právo vyžádat si tzv. druhý názor od dalšího lékaře, nejlépe v ambulanci komplexního onkologického centra. Zdravotní pojišťovny konzultaci hradí. Aktualizovaný seznam center je na www.linkos.cz.

  Zdroj: www.medicaltribune.cz

   

   

   

   
  Jméno Mgr. Helena Sedláčková
  E-mail helena.sedlackova@mou.cz
  Telefon 543134301
  *
  *
  *
   
   

  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, tak nám prosím pomocí tohoto formuláře dejte vědět. Předem Vám děkujeme a po opravě Vám dáme vědět.

  *
  *
  *
  *
  * Ochrana proti robotům

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ