V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  prosinec
  Po Út St Čt So Ne
  1 23456
  78 910111213
  1415 1617181920
  21222324252627
  28293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Česká mše vánoční

  Česká mše vánoční
   
   

  Dovolili jsme si Vás pozvat na tradiční akci, která pravidelně završuje v MOÚ dobu předvánoční a uzavírá kulturní vystoupení, která pro pacienty připravujeme v daném roce. Šlo o Českou mši vánoční J. J. Ryby, která se skutečnila ve středu 14. 12. 2016 v 15.30 hodin v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu).

  Vystoupil tu komorní orchestr Czech Virtuosi, pěvecký spolek Rastislav, sólisté – Daniela Straková  – soprán, Lenka Čermáková – alt, Zoltán Korda – tenor a Richard Novák – bas, na varhany zahrál Jan Král  a dirigoval Jaroslav Martinásek.

  Komorní orchestr Czech Virtuosi vznikl a zahájil svou koncertní činnost v roce 1997. Anglicko-italský název představuje zemi původu, jakož i úroveň, kterou soubor hodlá reprezentovat. Za období své bohaté koncertní činnosti má ansámbl na kontě na 300 koncertů, z nichž dobrá třetina patří pódiím zahraničním. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté na dechové nástroje dvou brněnských těles – Filharmonie a Janáčkovy opery. Doménou orchestru je hudba Mozartova, čemuž odpovídá i základní obsazení orchestru – 33 hráčů. V širokém repertoáru tělesa jsou však zastoupena – v odpovídajícím obsazení - i díla světovým mistrů od baroka po současnost, a to nejen skladby symfonické, ale i duchovní (kantáty a oratoria) a závažná díla operní.

  Historie slovanského čtenářsko-zpěváckého spolku Rastislav z Blanska sahá až do roku 1862. Cílená dramaturgie je směrována na hudbu pro duši a klade si za cíl vyvážení žánrů. RASTISLAV převážně studuje duchovní díla ve spolupráci s profesionálními hudebníky a předními brněnskými sólisty. Dirigentem a managerem souboru je od roku 1986 Jaroslav Martinásek.

  Všichni účinkující vystoupili v Masarykově onkologickém ústavu bez nároku na jakýkoliv honorář. Byla to největší akce, kterou jsme pro pacienty a jejich přátele připravili - celkem 60 účinkujících - již po čtrnácté (poprvé to bylo 16. 12. 2003). Chtěli bychom všem tak popřát krásné Vánoce i začátek nového roku.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru