V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2021
  leden
  Po Út St Čt So Ne
  123
  45 678910
  1112 1314151617
  18 19 2021222324
  2526 2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  Česká mše vánoční_prosinec 2019

  Česká mše vánoční_prosinec 2019
   
   

  Stalo se už tradicí, že  poslední kulturní akcí  v Masarykově onkologickém ústavu v Brně v daném roce je Česká mše vánoční J. J. Ryby. Také letos se nám podařilo díky pochopení a maximální vstřícnosti   všech účinkujících zajistit pro naše pacienty, jejich známé i přátele už posedmnácté (poprvé to bylo 16. 12. 2003) interpretaci tohoto díla, které je neodmyslitelně spjato s nejkrásnějšími svátky v roce a které patří k nejčastěji hraným dílům českých skladatelů.  Uskutečnila se ve středu 18. 12. v 15.30 hodin v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu).

  Vystoupil tu komorní orchestr Czech Virtuosi, pěvecký spolek Rastislav, sólisté – Veronika Zaplatilová– soprán, Lenka Laurincik Schallenberger – alt, Jan Turčínek – tenor a Richard Novák – bas, na varhany zahraje Martin Jakubíček a dirigentem bude Jaroslav Martinásek.

  Orchestr Czech Virtuosi, pod uměleckým vedením Karla Procházky, zahájil svoji koncertní činnost před více než dvaceti lety. Během svého působení odehrál na 800 koncertů zahrnujících díla světových mistrů symfonické, duchovní i operní hudby, a to od baroka až po současnost. Doménou orchestru i přesto zůstává tvorba W. A. Mozarta. Kromě řady koncertů ve Vídni, například ve slavném Konzerthausu či Schönbrunnu, lze však Czech Virtuosi slyšet i ve vzdálenějších koutech světa. Již třikrát absolvovali koncertní turné po Japonsku a každoročně jsou zváni na hudební festivaly například v Nizozemí, Itálii nebo Španělsku. Vyzdvihnout lze také jejich účast na Festivalu české hudby ve francouzském Dijonu v roce 2015. Ovšem orchestr nezapomíná ani na své domácí příznivce. Je zván na tuzemské festivaly, jako je například Svatováclavský hudební festival, vystupuje v pražském Rudolfínu nebo pořádá své vlastní koncerty v Brně. Tradicí se zde již staly Tříkrálové koncerty s charismatickým Jiřím Pavlicou a jeho Hradišťanem v katedrále svatého Petra a Pavla. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno. Jako hosté je doplňují přední čeští i světoví instrumentalisté, pěvci či sbory.

  Historie slovanského čtenářsko-zpěváckého spolku Rastislav z Blanska sahá až do roku 1862. Cílená dramaturgie je směrována na hudbu pro duši a klade si za cíl vyvážení žánrů. RASTISLAV převážně studuje duchovní díla ve spolupráci s profesionálními hudebníky a předními brněnskými sólisty. Dirigentem a managerem souboru je od roku 1986 Jaroslav Martinásek.

  Všichni účinkující vystupují v Masarykově onkologickém ústavu bez nároku na jakýkoliv honorář. Byla to opět největší akce, kterou jsme pro pacienty a jejich přátele připravili (celkem 60 účinkujících). Přejeme všem tak  krásné Vánoce i začátek nového roku.

   

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru