V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  říjen
  Po Út St Čt So Ne
  1234
  56 7891011
  12 13 14 15161718
  19 20 2122232425
  262728 293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  TÝM PRO NÁDORY HLAVY A KRKU

   

  Náš multidisciplinární tým tvoří erudovaní odborníci.

  Nabízíme nejmodernější postupy léčby nádorů hlavy a krku, včetně:

  1. chirurgie - zajištění kompletního spektra výkonů od diagnostických přes resekční, včetně salvage chirurgie i v mezioborové spolupráci s plastickým chirurgem, neurochirurgem, očním chirurgem nebo jinou specializací, dle potřeby daného pacienta. Provádíme i paliativní chirurgické výkony.
  2. radiační onkologie využívá v léčbě nádorů hlavy a krku nejmodernějších metod léčby zářením – IMRT a IGRT. IMRT- radioterapie modulovaným svazkem umožňuje navýšení dávky do nádoru s cílem vyléčení a současně snížení dávky do okolní zdravé tkáně.  IGRT – radioterapie řízená obrazem je zatím nejpřesnější metoda používaná k ověření a řízení polohy pacienta před nebo v průběhu ozařování. Radioterapie je aplikována na pracovištích Zevní radioterapie I Masarykova onkologického ústavu a Zevní radioterapie II v areálu FN u sv. Anny v Brně, Pekařská 53. Obě pracoviště jsou vybavena technologiemi IMRT i IGRT.
  3. aplikace nových protinádorových léčiv a tzv. cílené terapie (biologická léčba)
  4. možnosti zařazení do klinických studií a získání šance na léčbu nejmodernějšími léčivy 
  5. poskytujeme odborné poradenství v oblasti výživy, jejíž zajištění je nejenom po dobu léčby pacienta, ale i v době rekonvalescence, velmi důležitou součástí komplexní léčby pacienta.

   

  Komplexní léčba nádorů hlavy a krku je založena na týmové spolupráci celé řady lékařských profesí, zejména otorinolaryngologů, radiodiagnostiků, radiačních a klinických onkologů, chirurgů a patologů. Správná volba a načasování jednotlivých léčebných modalit - chirurgie, radioterapie, chemoterapie a cílené terapie ovlivňuje celkový výsledek léčby, a proto stanovení tohoto postupu bývá provedeno v rámci multioborových indikačních komisích.
  O léčbě konkrétního pacienta u nás tedy nerozhoduje jednotlivec, ale vždy několik lékařů různých odborností, kteří se problematikou malignit nádorů hlavy a krku dlouhodobě zabývají. Tyto komise zasedají pravidelně 1× týdně, a to ve středu ve 13.30 hod. na Klinice otolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ve FN u sv. Anny v Brně a vždy v pondělí ve 14.00 hod. na ORL oddělení FN Brno. Taková organizace práce a vysoké počty léčených pacientů nám poskytují důležitou erudici a dávají předpoklad úspěšnosti léčby. 

  Chirurgická část komplexní léčby je zajištována na Klinice otolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ve FN u sv. Anny v Brně, na ORL oddělení a Klinice ústní a čelistní chirurgie FN Brno.  V Masarykově onkologickém ústavu je poskytována léčba zářením, chemoterapie, cílená léčba a podpůrná terapie.


  Mimo léčbu pacientů se zabýváme rovněž výzkumem. Členové našeho týmu řeší resortní výzkumné projekty Ministerstva zdravotnictví ČR, jsou zapojeni i do mezinárodních výzkumných programů. Publikujeme jak v českých, tak zahraničních časopisech.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru