V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: od 1. 9. 2020 povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách, maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod pouze v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení roušky. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou od 19. 9. 2020 zakázány.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Vyhledávání diagnóz

   

  Vyhledávání podle části těla

  ZVOLTE ČÁST TĚLA

   
   

  Nádory bez určení lokalizace

   

  Popis onemocnění

  Jedná se o různorodou skupinu onemocnění, kde ani po všech vyšetřeních nejsme schopni odhalit původ dceřiných ložisek (metastáz) v orgánu. Nádory neznámého původu tvoří 3-5 % všech nádorových onemocnění. 

  Příznaky

  • nechutenství a váhový úbytek
  • únava, slabost
  • teploty
  • žilní trombóza.

  Průběh

  Obecně jsou příznaky u nádorů neznámého původu dány jeho lokalizací. Metastatické onemocnění plic se projeví dušností, kašlem, vykašláváním krve a problémy s dýcháním. Bolesti břicha a hmatná masa nádoru bývá patrná u postižení jater. Nádory v kostech se projeví bolestí nebo patologickou zlomeninou.

  Způsob léčby

  Volba léčby závisí na typu nádoru, věku pacienta a jeho fyzickém stavu. Jednotlivé metody léčby se mohou kombinovat nebo se aplikují jednotlivě. Jedná se o chemoterapii, chirurgický zákrok nebo ozařování. 

  Rizikové faktory

  Obecné rizikové faktory jsou špatný životní styl, nedostatek pohybu, obezita, kouření, častá konzumace alkoholu, nedostatek zeleniny a ovoce ve stravě. 

  Prevence

  Prevencí je zdravý životní styl a návštěva lékaře při zpozorování výše uvedených příznaků.

   

   

  Kam dál

  Jak se k nám objednat

  Pokud máte onkologické onemocnění, obraťte se prosím na  konziliární ambulanci, kde zajistí další postup, ať jde o došetření nebo předání specializovanému oddělení. Telefonní číslo: 543 135 809 v časech od 7:00-8:00 hodin a 14:00-15:00 hodin. Více informací najdete zde.

   

  Další informace o nemoci

   

  Klinické studie  Klinické studie slouží k prokázání bezpečnosti a účinnosti nových léčivých přípravků. Pacienti do nich mohou být zařazeni, pokud s účastí souhlasí a splňují podmínky dané protokolem studie. Více informací o klinických studiích najdete zde.

  Komplexní preventivní onkologická prohlídka

   
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru