V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit roušky,  maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Návštěvy jsou povoleny pouze v době od 14:00 do 17:00 hod, k jednomu pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  
   

  Kalendář a nejbližší události

  2020
  červenec
  Po Út St Čt So Ne
  1 2345
  6789101112
  1314 1516171819
  20212223242526
  2728293031
  Pro odborníky
  Pro pacienty a veřejnost
  Kurzy
  Stáže
   

  Odkazy na 3 základní screeningové programy ČR:

   

  Darujte preventivní vyšetření.

   Dárkový poukaz

   

  Pusťte to z hlavy

  TÝM PRO ENDOKRINNÍ NÁDORY, NÁDORY NEZNÁMÉHO PŮVODU A JINÉ VZÁCNÉ SOLIDNÍ MALIGNITY

   

  Endokrinní a neuroendokrinní nádory tvoří velmi různorodou skupinu onemocnění, s rozdílnými příznaky, průběhem a  prognózou. Mezi endokrinní nádory patří nádory velkých žláz s vnitřní sekrecí, jako je štítná žláza, příštítná tělíska nebo kůra a dřeň nadledvin. Neuroendokrinní nádory vznikají z neuroendokrinních buněk, které patří do neuroendokrinního systému, a lze se s nimi setkat prakticky v celém těle. Endokrinní a neuroendokrinní nádory se liší od ostatních běžných epitelových nádorů svým mikroskopickým obrazem i biologickým chováním. Jsou schopny produkovat a někdy také uvolňovat různé hormony a hormonům podobné látky, které vyvolávají různé hormonálně podmíněné příznaky onemocnění. Projevy onemocnění jsou tak v mnohém jiné od ostatních nádorových onemocnění a často uplyne relativně dlouhá doba do stanovení přesné diagnózy.

  Náš tým v Masarykově onkologickém ústavu tvoří erudovaní odborníci, kteří mají k dispozici špičkové diagnostické a terapeutické metody. Úzce spolupracujeme se specialisty ve Fakultní nemocnici Brno a ve Fakultní nemocnici u svaté Anny.  Diagnostika a léčba respektuje doporučení českých a respektovaných zahraničních odborných společností. Komplikované případy jsou řešeny ve specializovaných multidisciplinárních komisích.  Vysoké počty pacientů a týmová kooperace jsou předpokladem optimální diagnostiky a úspěšné léčby. Formou klinických studií se podílíme na vývoji nových léků a léčebných postupů. Nejen v oblasti výzkumu úzce spolupracujeme s Kooperativní skupinou pro neuroendokrinní nádory, která sdružuje celorepublikově lékaře zabývající se diagnostikou a léčbou nebo výzkumem neuroendokrinních nádorů. Pokud je nádorové onemocnění zachyceno až ve fázi metastáz, nepodaří se někdy zjistit místo, kde přesně nádor vznikl. Také péči o tyto pacienty zajišťuje náš tým.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru