V MOÚ stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19: povinnost nosit respirátory FFP2 ve všech vnitřních prostorách, max. 1 zdravá osoba jako doprovod v nezbytně nutných případech, dodržovat zvýšená hygienická opatření a odstupy. Při vstupu je každému změřena teplota a kontrolováno nasazení respirátoru. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod. Návštěvy jsou zakázány. INFORMACE KE KÓDU PRO UPŘEDNOSTNĚNÍ OČKOVÁNÍ NALEZNETE ZDE.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Benefiční představení pro MOÚ - tisková zpráva.

  Benefiční představení pro MOÚ - tisková zpráva.
   
   

  Při příležitosti 85. výročí Masarykova onkologického ústavu (13. ledna 1935 – k tomuto výročí připravuje MOÚ samostatnou tiskovou konferenci dne 9. ledna v 11:00 v ústavu) chystá divadelní společnost StageArtCz benefiční představení The Naked Truth, které se bude konat 9. 1. 2020 v 19:00 v Divadle Bolka Polívky.

  V rámci konání této benefice se všichni zúčastnění zříkají nároku na honorář a akce probíhá ve spolupráci a za podpory Divadla Bolka Polívky. Mediálním partnerem se stal Český rozhlas Brno a tento projekt také podporuje Televizní studio BrnoČT.

  Divadelní společnost StageartCZ byla založena v roce 2015 hercem a nynějším principálem společnosti Petrem Halberstadtem a jeho kamarádem hercem Radimem Fialou. Při výběru repertoáru klade důraz na příběh a autentický herecký projev. Proto je jí blízké současné anglosaské divadlo, které budí zaslouženou pozornost nejen v anglosaských zemích. V českých premiérách uvádí tituly, které se svými tématy dotýkají každého z nás. Cílem je poskytnout publiku mimořádný zážitek, umět zaujmout, inspirovat a také dobře pobavit. Domovskou scénu má v Divadle Bolka Polívky, nicméně úspěchy se svými inscenacemi slaví po celé ČR.

  Veškerý výtěžek z akce bude věnován MOÚ na nákup softwaru, který značně zjednodušuje a urychluje porovnání a vyhodnocení radiologických snímků mamografie, kdy správné vyhodnocení a závěr může mít pro pacientku cenu života.

  „Hodnocení úspěšnosti nových léků a postupů při léčbě karcinomu prsu (případně i dalších nádorů) je ve výzkumu zásadně závislé na správném hodnocení zobrazovacích vyšetření, jako je mamografie, počítačová tomografie nebo magnetická rezonance. Lékař - radiolog musí u každého pacienta pečlivé projít tisíce snímků, navzájem je porovnat a správně vyhodnotit, zda terapie funguje nebo ne a na základě jeho vyhodnocení pak lékař – onkolog velmi drahou léčbu buď zásadně změní, nebo ukončí. Pro pacienty může mít správné vyhodnocení a závěr cenu života.

  Dnes radiologové provádějí hodnocení a analýzu výsledků manuálně, měření se zapisují do tabulek, reportů a pak dále analyzují. Je to náročné, trvá to dlouho a přes veškerou možnou pečlivost nelze vyloučit lidskou chybu nebo opomenutí.

  Ve špičkových světových institucích pomáhá s hodnocením speciální software, který automaticky provedená vyšetření seřazuje v čase, vyhledává sledovaná referenční ložiska, naměřené výsledky se pak automaticky řadí, analyzují, archivují a celý proces je výrazně zrychlen, je přehledný, spolehlivý a omezuje riziko lidské chyby na možné minimum. V západní Evropě ve výzkumných institucích se pomalu stává standardem. Krom výrazného zefektivnění celého procesu a úlevy hodnotícím specialistům by to v neposlední míře umožnilo srovnat krok se Západní Evropou, standardizovat porovnatelnost se spolupracujícími světovými centry a zvýšit kvalitu studií a prestiž MOÚ. V důsledku toho lze očekávat i snadnější přístup nejnovějších studijních léčiv pro české pacientky a nabídnout naději i v případech, které před několika lety nebyly reálně řešitelné.“

  MUDr. Jan Křístek, Ph.D., primář Oddělení radiologie MOÚ

  Diváci tak nákupem vstupenky přispívají na dobrou věc. StageArtCz také nabízí speciální vstupenky v ceně 1.000 Kč, jakožto možnou formu podpory pro firemní klientelu, které tak mohou nakoupit benefity pro své zaměstnance či klienty a přispět tak na další vývoj v MOÚ a záchraně lidských životů. Tyto vstupenky lze rezervovat na e-mailové adrese vita@stageart.cz.

  Za nákup těchto vstupenek nabízí StageArtCz prezentaci v odpovídající hodnotě – prezentace na tiskové konferenci a v tiskové zprávě, zveřejnění loga, poděkování před začátkem představení, zveřejnění propagačních materiálů ve foyer divadla, umístění na webových stránkách a sociálních sítí atd.

   

  The Naked Truth – inscenace, které se daří na českých jevištích

   

  Tato komedie byla ve Velké Británii uváděna s velkým úspěchem a skvělou odezvou diváků i kladně přijata odbornou divadelní kritikou, což platí i pro české prostředí. StageArt tuto hru uvádí od roku 2016 a nejen s ní obráží jeviště po celé ČR za velkých ovací.

  The Naked Truth je příběhem pěti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně-místním „kulturáku“ na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou.
  I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu.

  The Naked Truth je hra o naději. The Naked Truth vyvolává smích a zároveň dojímá svou opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší. The Naked Truth je povznášející a dojemná komedie. The Naked Truth je výzvou všem ženám a oslavou ženské síly, která se postaví proti nepřízni osudu. The Naked Truth je hra pro ženy, o ženách, kterou by samozřejmě měli vidět i muži, pokud ovšem nemají strach.

   

  Režie: Petr Halberstadt

  Hrají:

  Trisha:           Anna Stropnická, Hana Kusnjerová

  Bev:               Alena Hladká, Anežka Rusevová

  Fait:               Alžběta Vaculčiaková, Natálie Tichánková, Milada Vyhnálková

  Sarah:            Gabriela Míčová

  Rita:               Petra Špindlerová

  Gaby:              Klára Apolenářová, Daniela Choděrová

   

  Více informací o představení naleznete na www.stageart.cz

  Kontakty:

  Masarykův onkologický ústav

  PhDr. Zuzana Joukalová

  vedoucí Centra komunikace s veřejností a tisková mluvčí MOÚ

  joukalova@mou.cz

  mobil: 724 259 872

   

  StageArtCz

  MgA. Vítězslav Charvát

  Marketing a obchod www.stageart.cz

  vita@stageart.cz

  mobil: 773 987 881

  Ke stažení

  Galerie

  Benefiční představení 9. 1. 2020 Benefiční představení 9. 1. 2020 Benefiční představení 9. 1. 2020 Benefiční představení 9. 1. 2020
  Benefiční představení 9. 1. 2020
   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru