V Masarykově onkologickém ústavu stále platí opatření proti šíření onemocnění COVID-19. Například maximálně 1 zdravá osoba jako doprovod, povinnost nosit roušky a dodržovat zvýšená hygienická opatření a dostatečný odstup od ostatních osob. Od 25.5.2020 jsou povoleny návštěvy, pouze v době od 14:00 do 17:00 hod. K pacientovi mohou nanejvýš dvě osoby současně, pobyt na pokoji je omezen na max. 15 min. Při vstupu je každému změřena teplota. Pacienti s horečkou a projevy infekce musí použít speciální vchod.

Menu Menu
Zavřít menu Zavřít menu
 • CZ EN
  Kde nás najdete
 •  

  Benefiční koncert - Kamelot - duben 2014

  Benefiční koncert - Kamelot - duben 2014
   
   

  V úterý 29. dubna v 15:00 hodin v Galerii Žlutý kopec (2. patro Švejdova pavilonu) se v rámci benefice k 10. výročí dobrovolnictví v MOÚ uskutečnil koncert skupiny Kamelot s Romanem Horkým.

  Jaká je historie této oblíbené brněnské kapely?

  Všechno začalo v Brně v roce 1982, kdy Roman Horký a Radek "Bůček" Michal založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky "Folk a country". Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký. Ten neupřednostňuje žádný hudební styl. Dává svým písničkám takový kabát, jaký cítí, že jim patří. Jednou modernější, jednou tradičnější. Sjednocuje je jejich společný duch. A právě proto je dnes velice těžké skupinu Kamelot žánrově zařadit. Mnohé z více než tří set skladeb Romana Horkého připomínají deníkové záznamy nálad a pocitů písničkářovy duše. Když procházíme jeho alba, jako bychom měli na dlani jeden lidský život. V jeho záznamech štěstí nebo smutku cítíme odraz toho, čím žijeme my sami.

  Kamelot je svět dynamických melodií, životních myšlenek a názorů. Skupina dávno překročila hranici žánru Folk a Country. Jak sám leader Roman Horký uvádí, když už je potřeba někoho někam zařadit, sám by pro svou skupinu vytvořil zatím neexistující škatulku "Pop-tramp". V současné době Kamelot hraje v tomto složení:

  Roman Horký – kytara, Viktor Porkristl – kytara, Petr Rotschein – basa, Karel Macálka – klávesy, Vladimír Třebický - bicí a perkuse. 

  Tento benefiční koncert, který členové skupiny odehráli zcela bez nároku na honorář, byl věnován všem dobrovolníkům, kteří celých 10 let pomáhají pacientům ústavu, jak ambulantním, tak hospitalizovaným.

   

  Děkujeme za Vaše hodnocení.
  Pokud jste na našem novém webu našli chybu, nebo Vám něco chybí, dejte nám, prosíme, pomocí tohoto formuláře vědět. Po opravě se Vám ozveme, uvedete-li svou e-mailovou adresu. Předem děkujeme za zpětnou vazbu.

  * Ochrana proti robotům
   

  Odkazy pro zaměstnance MOÚ

  Jít nahoru